خاموش شدن خود به خود پکیج ایران رادیاتور دلایل و عوامل مختلفی دارد. بروز این مشکل می‌تواند عملکرد و کارایی پکیج را کاهش دهد. عموما علت بروز چنین مشکلی، نقص فنی در سایر قطعات جانبی پکیج می‌باشد که در توضیحات زیر به طور کامل معرفی شده اند.

دلیل خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور

خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور عموما در فصول سرد که پکیج‌ها در حالت زمستانه قرار دارند رخ می‌دهد. زیرا در این طی این روز ها، وظیفه گرمایش رادیاتور‌ها نیز برعهده پکیج می‌باشد. بروز این مشکل به دو صورت اتفاق می‌افتد. در روش اول، کاربر می‌تواند این مشکل را از طریق کد‌های خطا یا ارور موجود بر روی پنل پکیج تشخیص دهد. گاهی مواقع نیز هیچ کد خطایی بر روی پنل نمایش داده نمی‌شود و شخص باید با بررسی قطعات مختلف دستگاه به این موضوع پی ببرد که در توضیحات زیر راهنمایی‌هایی در رابطه با آن ارائه داده ایم.

کد‌های خطا مربوط به خاموش شدن پکیج

نحوه نمایش کد‌های خطا در پکیج ایران رادیاتور به دو شیوه است که بسته به نوع مدل پکیج می‌تواند متفاوت باشد. در برخی مدل ها، کد خطا از طریق صفحه نمایش پکیج به صورت ترکیب عدد و حروف انگلیسی نمایش داده می‌شود. در مدل‌های ساده‌تر نیز کد خطا از طریق چشمک زدن چراغ‌های درجه ۳۰ الی ۸۰ درجه مشخص می‌شود.

 •  کد خطای E۱ یا ۴.۷۰
  در صورت مشاهده این کد خطا یعنی پرشر سوئیچ آب باز بوده و آب موجود در مدار کم است که به همین علت پکیج خاموش شده است.
 •  کد خطا E۸۸ یا ۷۰ درجه
  در صورتی که این کد خطا را بر روی پکیج ایران رادیاتور خود مشاهده کردید، به این معنی است که دمای مبدل بیش از ۸۹ درجه بود و دستگاه به همین دلیل خاموش شده است.
 •  کد خطای E۱ یا ۴.۶۰ ۸۰
  این کد خطا در پکیج ایران رادیاتور به معنی خراب بودن یا عمل نکردن پرشر سوئیچ فن می‌باشد. در صورتی که این قطعه به درستی کار نکند، دستگاه به طور اتوماتیک خاموش می‌شود.
 •  کد خطای E۲ یا ۷.۸۰
  این کد خطا در پکیج ایران رادیاتور به معنی معیوب بودن یکی از قطعات سیستم احتراق می‌باشد. زمانی که سیستم احتراق به درستی کار نکند و شعله تشکیل نشود این ارور نمایش داده می‌شود.
 •  کد خطای E۸ یا ۴.۷۰ ۸۰
  این کد خطا مربوط به زمانی است که قطعه ترموستات پکیج ایران رادیاتور به درستی کار نکند و یا کاملا از کار افتاده باشد. در چنین صورتی پکیج خاموش می‌شود و برای برطرف کردن مشکل حتما باید قطعه تعمیر یا تعویض شود.

کم بودن فشار پکیج ایران رادیاتور

پیچ تنظیم فشار

پیچ تنظیم فشار

یکی از رایج‌ترین دلایلی که می‌تواند سبب خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور شود، تنظیم نبودن فشار می‌باشد. فشار نرمال و استاندارد در پکیج‌های ایران رادیاتور بین ۱.۵ الی ۲ بار است و در صورتی که فشار پکیج بیش از حد پایین باشد، احتمال خاموش شدن آن وجود دارد. لذا بهتر است ابتدا نگاهی به درجه فشار دستگاه بیاندازید. در صورتی که فشار بیش از حد نرمال پایین بود، شیر پرکن پکیج را باز کنید تا فشار پکیج افزایش یابد.

معیوب بودن قطعه NTC از پکیج

تمامی پکیج‌های ایران رادیاتور دارای یک قطعه به نام NTC می‌باشند که وظیفه اصلی آن، کنترل دمای پکیج می‌باشد. این قطعه موظف است در صورت بالا رفتن بیش از حد دمای آب مصرفی یا مدار گرمایشی، پکیج را خاموش کند. همچنین در صورتی که دمای مدار گرمایش از دمای تعیین شده پایین‌تر بیاید، NTC سیگنال روشن شدن پکیج را به برد ارسال می‌کند. لذا در صورتی که قطعه NTC در پکیج دچار نقص فنی شود، عملکرد پکیج مختل می‌شود. برای رفع این مشکل لازم است تا این قطعه تعویض شود.

خرابی یون تشخیص شعله

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند موجب بروز مشکلاتی از جمله خاموش شدن پکیج شود، خرابی یون تشخیص شعله است. این قطعه وظیفه دارد تا شعله را بررسی کند و در مواقع لازم مشعل را روشن نگه دارد. زمانی که این قطعه دچار نقص شود یا فاصله آن از مشعل بیشتر شود، دستگاه خاموش می‌شود. در اغلب مواقع این مشکل به دلیل کثیف بودن سر یون می‌باشد که با استفاده از یک سمباده می‌توانید به خوبی آن را تمیز کنید.

خراب شدن پمپ گردش آب در پکیج ایران رادیاتور

تعمیر پکیج

تعمیر پکیج

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند از دلایل اصلی خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور باشد، خرابی پمپ است. پمپ در پکیج همچون قلب است و وظیفه پمپاژ کردن آب را برعهده دارد. زمانی که این قطعه دچار نقص فنی شود، پکیج به طور خودکار خاموش می‌شود. برای تشخیص خرابی پمپ کافیست شیر آب گرم را باز کنید. در صورتی که پمپ شروع به کار کند، پمپ سالم است و مشکلی ندارد. البته لازم به ذکر است که این روش صرفا برای پکیج‌هایی که دو مبدله هستند کارایی دارد.

معیوب بودن قطعه فلوسوئیچ

یکی از قطعاتی که نقش بسیار مهمی در کارکرد صحیح پکیج ایران رادیاتور دارد، فلوسوئیچ می‌باشد. این قطعه در ابتدای مسیر ورودی آب به داخل پکیج تعبیه می‌شود و وظیفه اصلی آن تشخیص جریان آب است. در واقع زمانی که آب وارد پکیج شده و جریان آب شکل گیرد، این قطعه سیگنال‌های روشن شدن پکیج را به برد اصلی انتقال می‌دهد. لذا در صورتی که فلوسوئیچ خراب شده و به درستی کار نکند، پکیج در زمان‌های مورد نیاز روشن نمی‌شود. برای رفع مشکل حتما باید قطعه را به طور کامل تعویض کنید.

خرابی پرشر سوئیچ هوا

گاهی ممکن است پکیج تنها چند ثانیه روشن شده و سپس مجدد خاموش شود. در چنین شرایطی به احتمال بالا، پرشر سوئیچ هوا معیوب است. گاهی مواقع این مشکل می‌تواند به دلیل مسدود بودن مسیر دودکش رخ دهد.
نقص در برد پکیج ایران رادیاتور

برد یکی از مهم‌ترین قطعات پکیج ایران رادیاتور به شمار می‌رود. این قطعه وظیفه کنترل و مدیریت پکیج را دارد. عموما رایج‌ترین دلیل خرابی برد ها، نوسانات برق است. در صورتی که این قطعه دچار نقص و آسیب شود، پکیج به طور کامل از کار می‌افتد و دیگر قادر به روشن شدن نخواهد بود.

جهت تعمیر و سرویس پکیج های بوتان، گلدیران و ایساتیس روی لینک ها کیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *