تعمیر پکیج

تعمیر پکیج


هر انچه باید در مورد تعمیر و سرویس پکیج ایران رادیاتور بدانید

پکیج ایران رادیاتور یکی از معروف ترین برندهای سیستم گرمایشی است که در حال حاضر در دو نوع دیواری و زمینی تولید می شود. این پکیج ها علاوه بر گرم کردن محیط، وظیفه تامین آب گرم مصرفی را هم بر عهده دارند.

پکیج های دیواری ایران رادیاتور شامل پکیج ‌های سری  L ( 36FF –28FF – 24FF )، سری  K (24FF)، M ( 28FF –24FF) و ECO ( 24FF-PL  –22FF-PL) و پکیج زمینی ایران رادیاتور شامل پکیج سری Z (Z 36FF – Z 66FF) می باشد. از تفاوت های این دو مدل پکیج می توان به مکان استفاده آن ها اشاره کرد. به این صورت که از پکیج های زمینی در ساختمان های وسیع و بزرگ و از پکیج های دیواری در ساختمان های کوچک استفاده می شود.

همچنین، این دو پکیج از نظر سوخت هم، تفاوت دارند. سوخت پکیج های دیواری ایران رادیاتور، نفت و گاز است. اما در پکیج های زمینی، از گازوئیل استفاده می شود و یا دوگانه سوز می باشند.

پکیج ایران رادیاتور

به طور کلی، با توجه به مزایای پکیج ایران رادیاتور، در حال حاضر در اغلب ساختمان ها از این پکیج استفاده می شود. اما آنچه که برای استفاده کنندگان از این پکیج، مهم است تعمیر و سرویس پکیج ایران رادیاتور می باشد. چرا که این دستگاه نیز به مانند هر سیستم گرمایشی دیگر دارای مشکلاتی نظیر ارور دادن، چکه کردن آب، سرو صدای بلند، خاموش و روشن پیاپی و … می باشد.

همانطور که اشاره نمودیم این پکیج دارای انواع و سری های مختلفی است. بنابراین هر کدام از آن ها مشکلات و خرابی خاص خود را دارند. این موضوع سبب شد ما در ادامه مطلب به بررسی پکیج ایران رادیاتور ۲۴هزار بپردازیم.

پکیج ایران رادیاتور

تعمیر و سرویس پکیج ایران رادیاتور ۲۴هزار

پکیج ایران رادیاتور ۲۴هزار نیز به مانند سایر پکیج ها بعد از مدتی دچار خرابی و ایرادات فنی می شود که نیاز به تعمیر و سرویس دارد. نکته قابل توجه این است که کاربران باید در اسرع وقت، نسبت به تعمیر و سرویس آن، اقدام کنند. از آنجایی که مشکلات فنی هر مدل از پکیج های ایران رادیاتور، متفاوت است و از طرف دیگر، تعمیر و سرویس این پکیج، یک کار کاملا تخصصی است حتما باید تعمیر آن را به افراد متخصص در این زمینه، سپرد.

اما این سوال به ذهن کاربران خطور می کند که چه زمانی باید اقدام به تعمیر و سرویس پکیج ایران رادیاتور نمود؟

در این راستا باید بگوییم ارور دادن یکی از شایع ترین مشکلات فنی پکیج ها است. به همین دلیل، در صورت مشاهده این مشکل، حتما باید اقدام به تعمیر و سرویس پکیج خود نماید. البته این وظیفه، بر عهده تعمیرکار تخصصی پکیج است. با توجه به اینکه ارورهای پکیج ایران رادیاتور، متفاوت می باشد تعمیرکار پکیج، ابتدا، ارور را تشخیص داده و سپس، اقدام به تعمیر آن می کند.

پکیج ایران رادیاتور

ارورهای پکیج ایران رادیاتور ۲۴۰۰۰

همانطور که اشاره نمودیم پکیج ایران رادیاتور ۲۴۰۰۰ ، مختلف می باشد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارور E1 که نشان دهنده خرابی پرشر سوئیچ یا کم بودن فشار آب است.

 • ارور E2، نشان دهنده شعله نداشتن پکیج است.

 • ارورهای E12, E39 , E99، نشان دهنده خرابی برد پکیج است.

 • ارور E88، نشان میدهد که پکیج بیش از حد گرم شده است.

 • ارور E10، نشان دهنده نشت دود از دودکش است.

 • ارور E50، نشان دهنده از کار افتادن فن پکیج است. در صورتی که پرشر، کار می کند.

 • ارور E51، این ارور، برعکس مدل قبلی است. یعنی پرشر خراب شده در صورتی که فن، کار می کند.

 • ارور E42، نشان دهنده باز شدن مدار پکیج است.

 • ارور E81، نشان دهنده خرابی پمپ یا شعله پکیج است.

 • و …

تعمیر پکیج ایران رادیاتور ۲۴۰۰۰

پس از اینکه ارورهای پکیج، تشخیص و عیب یابی شد نوبت به تعمیر پکیج ایران رادیاتور 24 می رسد. البته باید این نکته را یادآوری کنیم تمام مشکلات فنی این پکیج به ارورها محدود نمی شود.

در بسیاری از مواقع، پکیج، خراب می شود بدون اینکه یک ارور، نمایش دهد. بنابراین باید به نشانه های دیگری مثل سر و صدای غیر طبیعی، کم شدن آب، گرم نشدن آب پکیج و … توجه کنید. به طور کلی، هر زمان مشاهده کردید فعالیت پکیج شما از حالت طبیعی، خارج شده مطمئن باشید یک مشکل فنی در پکیج، رخ داده است که نیاز به سرویس و تعمیر دارد.

هر کدام از اختلالات پکیج، نشان دهنده یک مشکل فنی است. به عنوان مثال، سر و صدای غیر طبیعی پکیج، نشان دهنده هواگیری نکردن شوفاژ است. در این صورت باید پکیج را هواگیری کرد. اگر حجم آب پکیج کم باشد یا به مقدار کافی، آب را گرم نکند نشان می دهد پکیج، رسوب دارد و نیازمند رسوب گیری است.

 

پکیج ایران رادیاتور

انواع سرویس و تعمیر پکیج ایران رادیاتور 24

با توجه به مشکلات و عیوب متعدد این پکیج، خدمات تعمیر و سرویس آن، متنوع می باشد که عبارتند از:

 • تشخیص و عیب یابی ارورهای پکیج
 • هواگیری
 • رسوب گیری
 • اسیدشویی
 • شستشوی پکیج
 • و …

پکیج ایران رادیاتور

جمع بندی و سخن آخر

به طور کلی، دلایل مختلفی سبب خراب شدن این پکیج می شوند. به همین دلیل، تعمیر و سرویس این سیستم گرمایشی شامل مراحلی است که عبارتند از:

 • خاموش شدن پکیج یکی از شایع ترین مشکلات این سیستم است. بنابراین ابتدا کلید خاموش و روشن را تنظیم کنید و پکیج را روشن کنید. چرا که در اغلب مواقع، خراب بودن محافظ برق، سبب خاموش شدن پکیج می شود. با این کار می توان تشخیص ایا مشکل از محافظ برق است یا خیر. در صورتی که مشکل از محافظ برق بود می توان آن را از مدار، جدا کرد و از یک محافظ سالم استفاده نمود.
 • گام بعدی، بررسی کردن فشار مدار پکیج است. به طور کلی، فشار این سیستم گرمایشی باید بین 1 تا 5/1 باشد. در صورتی که از این مقدار، کمتر بود پکیج با مشکلات متعددی، مواجه می شود.
 • زیاد کردن ولوم شوفاژ، گام بعدی است که با روشن کردن شعله شوفاژ، انجام می گیرد. در صورتی که فشار و حرارت زیاد یا سرو صدای عجیبی در این مرحله، مشاهده شد یعنی پمپ به درستی کار نمی کند.
 • بررسی کردن فن و نحوه عملکرد آن، از دیگر مراحل تعمیر و سرویس پکیج است.

به طور کلی، مراحل تعمیر و سرویس این سیستم گرمایشی شامل عیب یابی دستگاه، تست، برآورد هزینه های تعمیر و سرویس، تخمین مدت زمان تعمیر، استفاده از قطعات اصلی و خدمات با ضمانت به مشتری می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *