یکی از مشکلات و نقص‌های فنی رایجی که برای پکیج ایران رادیاتور بروز پیدا می‌کند، روشن ماندن پکیج و کارکردن یکسره می‌باشد. این مشکل به دلایل مختلفی می‌تواند بروز یابد که در توضیحات زیر به طور کامل درباره آن پرداخته ایم. عدم رسیدگی به این مشکل می‌تواند مسبب بروز خرابی‌های گسترده و سنگین در پکیج ایران رادیاتور شود. لذا بهتر است در اولین فرصت از یک تعمیرکار حرفه‌ای بخواهید تا این مشکل را برطرف کند.

زمانی که از پکیج استفاده نداریم کار می‌کند

تعمیر و سرویس پکیج

تعمیر و سرویس پکیج

یکی از مواردی که برای بیشتر کاربران اتفاق می‌افتد این است که پکیج ایران رادیاتور آن‌ها حتی در زمان‌هایی که شیر آب گرم باز نیست، همچنان به طور یکسره کار می‌کند. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید حالت زمستانه یا تابستانه پکیج می‌باشد. زیرا پکیج‌ها در حالت زمستانه برای گرم کردن شوفاژ‌ها باید به طور دائم کار کنند تا آب داخل لوله‌ها و رادیاتور‌ها را گرم کنند. لذا اگر در حالت زمستانه این موضوع برایتان پیش آمده، جای نگرانی نیست و کاملا عادی است. اما اگر پکیج در حالت تابستانه، به طور دائم کار می‌کند و شیر آب گرم باز نیست، ممکن است به دلیل خرابی پکیج باشد.

در حالت زمستانه، برخی قطعات داخلی پکیج ایران رادیاتور مانند فن و پمپ همواره در حال کار هستند. شعله‌ها نیز در برخی زمان‌ها که آب به درجه مناسب رسیده خاموش می‌شوند و این موضوع نرمال است. این عملکرد زمانی ممکن است مشکل ساز باشد که شوفاژ‌ها و آب گرم مصرفی با وجود کار کرد یکسره پکیج به خوبی گرم نمی‌شوند. لذا در چنین شرایط بهتر است از یک تعمیرکار برای بررسی مشکل کمک بگیرید.

دلایل کارکردن یکسره پکیج ایران رادیاتور

در صورتی که پکیج ایران رادیاتور به طور یکسره کار می‌کند و بازدهی بسیار کمی دارد، احتمال وجود نقص فنی بالا است. معمولا در چنین شرایط شرفاژ‌ها به خوبی گرم نمی‌شوند و آب گرم مصرفی دمای ولرم یا حتی سرد دارد. روش دیگر برای پی بردن به این مشکل، نمایش ارور بر روی پنل کاربری پکیج ایران رادیاتور می‌باشد. اگر بر روی نمایشگر پکیج کد ارور نمایش داده شد و یا چراغ‌های ال‌ای دی درجه‌های ۳۰ الی ۸۰ به حالت چشمک زدن هستند، به معنی وجود خطا در عملکرد پکیج می‌باشد.

معیوب بودن جرقه زن پکیج ایران رادیاتور

یکی از دلایلی که می‌تواند باعث کارکردن یکسره و بدون توقف پکیج ایران رادیاتور شود، معیوب بودن جرقه زن می‌باشد. این قطعه وظیفه تولید جرقه به منظور روشن شدن مشعل را برعهده دارد. لذا زمانی که دچار نقص شود و به درستی جرقه ایجاد نکند، سیستم احتراق مختل می‌شود. رایج‌ترین دلیل بروز مشکل در جرقه زن، کاهش شدید ولتاژ برق است. زمانی که ولتاژ برق کاهش یابد، جرقه زن نمی‌تواند به درستی کار کند. در غیر این صورت الکترود‌های جرقه زن خراب هستند و باید تعویض شوند.

تعمیر برد ایران رادیاتور

تعمیر برد ایران رادیاتور

خراب بودن یون‌های الکترود

از دیگر مواردی که می‌تواند در یکسره کار کردن پکیج ایران رادیاتور نقش داشته باشد، خراب شدن یون‌های الکترود می‌باشد. یون‌های تعبیه شده در پکیج‌ها معمولا به دلایل مخلتفی همچون اکسیده شدن، کارایی خود را از دست می‌دهند و مانع از جرقه زدن و روشن شدن مشعل می‌شوند. بهتر است در صورت مشاهده یکسره کار کردن پکیج، یون‌های الکترود جرقه زن را بررسی کنید.

نقص فنی در فن پکیج ایران رادیاتور

یکی دیگر از مشکلاتی که در کارکرد مداوم و بدون وقفه پکیج نقش دارد، خرابی فن می‌باشد. فن تعبیه شده در پکیج ایران رادیاتور وظیفه دارد تا دود حاصل از سوختن مشعل را تهویه کند. خراب شدن فن وعدم کارکرد آن مانع از تهویه دود می‌شود و دود در داخل محفظه باقی می‌ماند. این عامل موجب خفه شدن شعله و خاموش شدن مشعل می‌شود و به طور غیر مستقیم در کارکرد مداوم پکیج تاثیر می‌گذارد.

خراب شدن فن پکیج ایران رادیاتور می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما رایج‌ترین آن‌ها گیر کردن رله فن و همچنین نقص در پمپ می‌باشد. از کار افتادن برد پکیج نیز می‌تواند در عملکرد فن تاثیر داشته باشد. بهترین راه برای پی بردن به این مشکل و برطرف کردن آن، کمک گرفتن از یک تعمیرکار است.

مسدود شدن مسیر دودکش پکیج

یکی دیگر از رایج‌ترین دلایل و عواملی که درعدم تخلیه دود تاثیر گذار است، مسدود بودن مسیر تخلیه دود پکیج می‌باشد. همان طور که در توضیحات فوق نیز به آن اشاره شد، تخلیه نشدن دود داخل محفظه پکیج می‌تواند در کارکرد مداوم آن تاثیر داشته باشد. گاهی به دلایل‌عدم نصب صحیح دودکش یا مسدود شدن مسیر آن توسط اشیاء مختلف، دود به خوبی تخلیه نمی‌شود. این موضوع سبب‌عدم کارکرد صحیح سوئیچ هوا و همچنین جرقه زن‌ها می‌شود.

بهتر است برای بررسی مشکل، دودکش را به طور کامل چک کنید و میزان مکش هوا در آن را تست نمایید. در فصول سرد سال معمولا پرندگان بر روی دهانه دودکش‌ها در پشت بام لانه‌سازی می‌کنند و به همین دلیل مسیر تخلیه دود مسدود می‌شود.

خرابی برد پکیج ایران رادیاتور

برد پکیج

برد پکیج

برد الکترونیکی از مهم‌ترین قطعات پکیج ایران رادیاتور به شمار می‌رود. این قطعه وظیفه مدیریت و کنترل کارکرد قطعات مختلف را برعهده دارد. زمانی که برد الکترونیکی دچار نقص شود و به درستی کار نکند، کارکرد پکیج به طور کامل مختلف می‌شود و مشکلاتی متعددی نظیر کارکردن یکسره و مداوم رخ می‌دهد.

برد الکترونیکی در روشن و خاموش شدن پکیج نقش دارد. در واقع این قطعه با ارسال سیگنال به قطعات مختلف، عملکرد دستگاه را کنترل می‌کند. رایج‌ترین دلیل خراب شدن برد، وجود نوسانات شدید برق می‌باشد که در طی سال‌های اخیر به وفور رخ داده است.

برای برطرف کردن این مشکل حتما باید با یک تکنسین یا تعمیرکار حرفه‌ای در این زمینه تماس بگیرید. تعمیر پکیج یا تعویض برد الکترونیکی مهارت و دانش فنی نیاز دارد و باید به افراد متخصص سپرده شود.

جهت تعمیر و سرویس پکیج های بوتان، گلدیران و ایساتیس روی لینک ها کیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *