عیب‌یابی پکیج ایران رادیاتور یکی از خدماتی است که به ویژه در فصول سرد سال بیشتر مورد نیاز دارندگان پکیج می‌شود. آشنایی با اشکالات و رفع آن موجب عملکرد بهتر دستگاه و طول عمر مفید آن می‌شود.

تعمیر پکیج ایران رادیاتور باید توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام شود

سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که به هنگام استفاده از پکیج ممکن است با آن مواجه شوید. سرد و گرم شدن آب دستگاه به دلایل متعددی رخ می‌دهد. در ابتدا، فشار آب ورودی ساختمان را بررسی کنید تا مطمئن شوید که نوسان ندارد. اگر فشار آب سرد بیش از اندازه کم باشد، آب سریع جوش می‌شود و سنسور آبگرم مصرفی، شعله را قطع می‌کند. تکرار این روند (عدم تنظیم شعله) باعث سرد و گرم شدن آب می‌شود. خرابی پمپ ساختمان یکی از دلایل اصلی این مشکل است. یکی از دلایل شایع در پکیج‌های دو مبدله، رسوب گرفتن مبدل ثانویه است. در برخی موارد ممکن است جرم مبدل اولیه موجب سرد و گرم شدن آب شود.

انواع پکیج

انواع پکیج

دلیل سرد و گرم شدن پکیج چیست؟

عوامل مختلفی در سرد و گرم شدن پکیج ایران رادیاتور نقش دارند. از مهم‌ترین این عوامل می‌توان به کم و زیاد شدن فشار آب ساختمان، رسوب مبدل اصلی، مبدل ثانویه و بای پس پکیج، اشکال در شعله و فقدان اکسیژن کافی برای احتراق اشاره کرد.

دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور چیست؟

سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور در برخی موارد به علت خرابی سنسور NTC یا ترمیستور رخ می‌دهد. اشکال در عملکرد فلوسوئیچ یا فلومتر می‌تواند منجر به نوسان دمای آب شود. در این موارد، اغلب زمانی که آب سرد را با آب گرم مخلوط می‌کنیم، آب سرد می‌شود. خرابی پرشر فن از دیگر دلایل تغییرات دمای آب پکیج است. بنابراین لازم است پرشر هوا و فن پکیج بررسی شود.

سرد شدن شوفاژ‌های پکیج ایران رادیاتور

تعمیر و سرویس پکیج

تعمیر و سرویس پکیج

یکی از دلایل اصلی سرد شدن شوفاژ‌های پکیج ایران رادیاتور، وجود هوا در مدار است. هنگام مواجه شدن با این مشکل، در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به هواگیری شوفاژ نمایید. وجود هوا در مدار رادیاتور سبب سرد شدن قسمت پایینی شوفاژ می‌شود. در مواقعی که همه رادیاتورها سرد می‌شوند، لازم است سیستم مرکزی (منبع اصلی) پکیج بررسی شود. وظیفه منبع اصلی گرم کردن رادیاتور است و خرابی این بخش منجر به سرد شدن کامل رادیاتورها می‌شود. بسته بودن شیرهای ورودی و خروجی هم می‌تواند یکی از دلایل سردی شوفاژها باشد.

علت سرد شدن پکیج ایران رادیاتور

گرفتگی مبدل‌های اولیه، ثانویه و مسیر هیدرولیکی یکی از علت‌های سرد شدن پکیج ایران رادیاتور به شمار می‌آید. این مشکلات سبب می‌شوند که همه حرارت دریافتی در مبدل به خوبی به آب منتقل نشود و در نتیجه، آب دستگاه سرد شود.

دلیل سرد شدن پکیج ایران رادیاتور

سرد شدن پکیج ایران رادیاتور به دلایل متعددی از جمله کاهش فشار بار، اشکال در فلوسوئیچ یا فلومتر، سوختن شیر موتوری (در پکیج‌های دو مبدل) و خرابی NTC رخ می‌دهد. همچنین اختلال در عملکرد پرشر سوئیچ هوا، مشکلات فن تخلیه دود و خرابی پمپ هم از دیگر عوامل موثر بر سردی پکیج به شمار می‌آیند.

عامل سرد و گرم شدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور

نوسان فشار آب ورودی در دستگاه پکیج ایران رادیاتور منجر به نوسان دمای آب خروجی می‌شود. نوسان (کم و زیاد شدن) فشار آب دلیل اصلی سرد و گرم شدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور است. در برخی از مواقع، سرد و گرم شدن ارتباطی با دستگاه ندارد. دلیل اصلی بروز این مشکل تنظیم نبودن پمپ است. همچنین‌عدم تنظیم میزان باد مخزن تحت فشار پمپ آب هم موجب سردی و گرمی آب مصرفی در پکیج می‌شود.

علت سرد شدن آب پکیج ایران رادیاتور

سرد شدن آب مصرفی یکی از مشکلات شایع در انواع پکیج ایران رادیاتور به حساب می‌آید. رسوب دستگاه، اشکال در سوپاپ بای پس، جرم گرفتن مبدل اولیه و یا ثانویه، خرابی پمپ سیرکولاسیون، عدم تنظیم شعله و معیوب بودن سنسور حرارتی از مهم‌ترین علل سردی آب پکیج محسوب می‌شوند.

علت سرد شدن شوفاژ‌های پکیج ایران رادیاتور

خرابی پمپ حرارتی یک عامل موثر در سرد شدن شوفاژهای پکیج ایران رادیاتور است. اختلال در روند عملکرد پمپ باعث می‌شود که حرارت لازم برای گرم نگه داشتن شوفاژها فراهم نشود. این امر به سرد شدن شوفاژها منجر می‌شود. سردی رادیاتورها بعد از هواگیری می‌تواند به دلایل رسوب و مسدود شدن مسیر آب رادیاتور، فشار پایین دستگاه، افت فشار آب ساختمان و یاعدم تنظیم دمای پکیج ایران رادیاتور باشد. همچنین ممکن است هواگیری به طور کامل انجام نشده باشد.

دلیل جوش آوردن دستگاه ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور

جوش آوردن و داغ کردن پکیج ایران رادیاتور یکی از مشکلاتی است که باید در اسرع وقت برطرف شود. حرارت بالا در دستگاه ممکن است به اجزای داخلی پکیج آسیب وارد کند. اغلب پس از جوش آوردن دستگاه خاموش می‌شود. از مهم‌ترین دلایل جوش آوردن می‌توان به رسوب مبدل ها، هوا گرفتن اجزا، اختلال در عملکرد جریان آب مدار و کاهش فشار گاز اشاره کرد. همچنین تنظیم نبودن فشار و دمای دستگاه، معیوب بودن شیر موتور و اختلال در پمپ سیرکولاسیون هم از مواردی هستند که موجب جوش آوردن دستگاه می‌شوند.

علت خارج شدن آب از دستگاه ایران رادیاتور

نشتی و سر ریز شدن آب از پکیج ایران رادیاتور یکی از مشکلات شایع در فصل سرما است. خارج شدن آب از دستگاه می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی نظیر افت فشار و سرد و گرم شدن پکیج شود. ایجاد ترک و یا سوراخ در مبدل ها، خرابی شیر اطمینان و یا شیر تخلیه دستگاه، به وجود آمدن ترک در اتصالات و پاره شدن لوله از عمده‌ترین دلایل خروج آب از پکیج ایران رادیاتور به شمار می‌آیند. خرابی اورینگ، نشتی آب از محل شیر پر کن، خرابی واشر بین اتصالات (بر اثر حرارت) وعدم آب‌بندی درست اتصالات از دیگر دلایل سر ریز شدن آب از دستگاه ایران رادیاتور هستند. در صورت بروز چنین مشکلاتی بهتر است از افراد متخصص در زمینه تعمیر پکیج ایران رادیاتور کمک بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *