در این مقاله از تعمیرراندمان میخواهیم در رابطه با تعمیر پکیج گلدیران مدل پایونیر صحبت کنیم و مشکلات و خطاها و روش نگهداری و تنظیمات این دستگاه خوب رو به شما بگیم. پس با ما همراه باشید.

تعمیر پکیج گلدیران مدل پایونیر

برای اینکه شما از پکیج گلدیران پایونیر استفاده مطلوب و با راندمان بالا داشته باشید می بایست از استانداردهای پکیج گلدیران مدل پایونیر پیروی کنید. در متن این مقاه جواب سوالاتی رو براتون آماده کردیم که بتوانید به جواب سوالتون برسید و عیب یابی پکیج پایونیر گلدیران انجام بدید.

تعمیر پکیج گلدیران مدل پایونیر

دلایل سرد و گرم شدن آب در پکیج گلدیران مدل پایونیر

سرد و گرم شدن در پکیج در دو حالت به وجود می آید، یکی از دلایل آن وجود رسوب درمبدل ها است و دلیل دیگر ممکن است از خرابی قطعات پکیج یا به درستی عمل نکردن آن ها باشد.

در حالت اول که وجود رسوب در پکیج است دلیل اصلی آن روسوب در مبدلها است. این رسوب باعث پایین آمدن راندمان دستگاه و انتقال حرارت می شود و در نتیجه باعث سرد و گرم شدن آب در پکیج پایونیر گلدیران میشود.

در دومین حالتی که باعث سردو گرم شدن آب در پکیج پایونیر میشود، خرابی در قطعات است.
از جمله این قطعات میتوان به سنسورها حسگرهای ورودی آب اشاره کرد.

به دلیل حساسیت و هزینه های بالا در دستگاه پکیج گلدیران پایونیر تمامی این قطعات می بایست توسط تکنسین های با تجربه مورد تست قرار بگیرد.

دلایل سرد و گرم شدن آب در پکیج گلدیران

خاموش شدن پکیج گلدیران مدل پایونیر

علت روشن نشدن پکیج گلدیران مدل پایونیر چندین دلیل میتواند داشته باشد اما کاری که از دست شما بر می آید این است که موارد زیر را چک کنید.

بررسی برق ورودی به دستگاه:

اگر دستگاه روشن میشود و ورودی برق به دستگاه وجود دارد حتما بررسی کنید که پریز برق سالم بوده و محافظ برق دستگاه به درستی کار میکند.

وصل بودن گاز و سالم بودن لوله گاز ورودی

شاید باورتان نشود ولی همین موضوع کوچک و چک نکردن آن باعث میشود فکر کنید دستگاه دچار مشکل شده است.

خطا دادن دستگاه بعد از روشن شدن

اگر چراغ‌ های برد دستگاه روشن می باشد می‌بایست فشار دستگاه را روی یک و نیم بار تنظیم نمایید و پس از آن اگر دستگاه ارور داد آن را ریست کنیم.

در غیر این صورت چه کنیم؟

شما میتوانید با تکنسین های تعمیر پکیج گلدیران ما تماس بگیرید و راهنمایی بگیرید که اگر ارور میده آن را یادداشت کرده و عملکرد کامل دستگاه را به سرویسکار بگید و اگر به صورت تلفنی مشکل حل نشد با بازدید رایگان مشکل را به شما بگوییم.

قطعات پکیج گلدیران پایونیر

سرد شدن رادیاتور های پکیج گلدیران

دلایل زیادی باعث سرد شدن پکیج گلدیران مدل پایونیر می شود از جمله گرفتگی ها و خرابی قطعات مختلف. در این حالت نیز کاری که از دست شما بر می آید این موارد است.

بررسی تنظیمات پکیج پایونیر گلدیران

بررسی کنید که تنظیمات دستگاه در حالت زمستان باشد و تنظیم دمای مورد نظر خود از روی برد دستگاه داشته باشید.
همچنین از تنظیم بودن فشار دستگاه و بار دستگاه روی یک و نیم بار مطمئن بشوید.

بررسی شیرهای رفت و برگشت دستگاه

حتما از باز بودن مسیر مدار گرمایش از جمله شیر های رفت و برگشت زیر پکیج و شیرهای رفت و برگشته رادیاتورها مطمئن شوید. اگر از سه راه صافی در مدار گرمایش خود استفاده می کنید از تمیز بودن فیلتر آن نیز مطمئن باشید.

در غیر این صورت اگر مشکل حل نشد و تخصصی در این زمینه ندارید، حتما از تکنسین ها ماهر جهت تست قطعات و رفع ارور سرویس در دستگاه کمک بگیرید.

دلایل دیگری که باعث سرد شدن پکیج پایونیر گلدیران میشود

خرابی و گرفتگی قطعات باعث بروز چنین مشکلاتی می‌شود. از جمله این موارد میتوان به خرابی سنسور ها در پکیج پایونیر، خرابی پمپ دستگاه، رسوب گذاری و گرفتگی مبدل های پکیج و کثیف بودن مدار گرمایش اشاره کرد.

همچنین گرفتگی در لوله های دستگاه باعث بروز چنین مشکلاتی مشکل می شود که می بایست توسط تکنسین‌های با تجربه انجام شود

سرد شدن رادیاتور های پکیج گلدیران

تنظیم پکیج گلدیران مدل پایونیر

دستگاه دو حالت تابستان و زمستانی دارد که این دو حالت با علامت های روی پکیج گلدیران با نماد خورشید به معنای تابستانه و نماد برف به معنای زمستان روی دستگاه مشخص شده است.

در تنظیمات پکیج گلدیران مدل پایونیر اگر پکیج پایونیر گلدیران را روی حالت زمستان قرار دهیم، رادیاتور و آب گرم مصرفی همزمان داغ خواهند بود و بهتر است میزان دمای مورد نظر خود را روی دستگاه تنظیم نمایید.
حداقل امکان از دست دادن به شیرهای رادیاتورها حاشیه‌ای رفت و برگشت مدار گرمایش در زیر دستگاه پکیج خودداری کنید.

زمانی که خونه نیستیم پکیج را چیکار کنیم

در فصل سرما اگر پکیج بوتان در داخل خون نصب شده باشد مشکلی به وجود نمی آید اما اگر دستگاه در بیرون از خانه نصب است، در سرمای شدید و زمانی که خاموش است حتما دچار یخ زدگی و خرابی می شود.

چی کار کنیم؟؟

پکیج گلدیران پایونیر دارای چندین سنسور است که دمای دقیق را به برد اعلام می‌کند و اگر ما دستگاه را خاموش کنیم این سنسور ها از کار افتاده و آب در دستگاه در فصل سرما دچار یخ زدگی می شود.
این یخ زدگی در دستگاه باعث آسیب دیدگی جدی میشود و هزینه های زیادی را به شما تحمیل میکند.
پس بهتر است…
دستگاه را در این موارد خاموش نکنید.

در این دستگاه در درجه مثبت ۷ پمپ دستگاه به کار افتاده و در اثر انرژی جنبشی از یخ زدگی جلوگیری میکند، همچنین در صورتی که به زیر ۵ درجه برسد شعله را روشن خواهد کرد.
این برنامه ها را خود شرکت به برد داده و از یخ زدگی جلوگیری میکند.

فشار پکیج پایونیر گلدیران باید روی چه عددی باشد؟

فشار یا بار دستگاه همیشه باید روی یک و نیم بار تنظیم شود و اگر بار دستگاه زیره نیم بیاید دستگاه پایونیر ایرانرادیاتور به صورت خودکار خاموش میشود.

همچنین اگر بالای سه بار برود به صورت خودکار آب را تخلیه میکند و اگر در زمان کوتاه فشار دستگاه بالا پایین برود دستگاه دچار خراب شده است و می بایست توسط تکنسین های با تجربه بررسی شود.

نگهداری از دستگاه گلدیران پایونیر

نگهداری از دستگاه گلدیران مدل پایونیر یکی از اصول است که باعث جلوگیری از خرابی های پی در پی و افزایش عمر مفید دستگاه و قطعات میشود و راندمان بهتری به شما خواهد داد. همچنین دیگر نگران هزینه های اضافه نیستید.

استفاده از سه راه صافی

سه راه صافی قسمتی است که در مسیر لوله رفتو برگشت رادیاتور ها استفاده می‌شود.

کار این قطعه این است که از ورود ذرات موجود در مدار گرمایش از جمله روسوب آلومینیوم شکل گرفته و… به کمپ و مبدل جلوگیری می کند تا عمر مفید پمپ را بالا برده و از رسوب گذاری در مبدل ها و بلوک های دستگاه جلوگیری می کند.

رسوب گیر مغناطیسی و پلی فسفات

این دو قطعه بر سر ورودی اصلی آب دستگاه قرار میگیرد، رسوب گیر مغناطیسی با جذب و دفع یونهای همنام و غیر همنام باعث پایین آوردن میزان سختی آب و رسوبگذاری در مبدل ها میشود.

به جز این موضوع، پلی فسفات های مختلفی وجود دارد که این قطعه با پایین آوردن TDS آب شهری، از رسوب گذاری در دستگاه جلوگیری میکند.

استفاده از مایع ضد خوردگی و ضد یخ متناسب

این مایع باعث می شود که در اثر مرور زمان از پوسیدگی رادیاتورها و قطعات دستگاه جلوگیری کند از رسوب گذاری در بلندمدت و آسیب های پیاپی پیشگیری می کند.

در فصل سرما مخصوصا اگر دستگاه بیرون از خانه نصب شده است، در صورت خاموش شدن دستگاه یا درست کار نکردن قطعات این مایع از یخ زدگی و خرابی قطعات جلوگیری میکند.

ویژگیهای تعمیر راندمان:

  1.  اعزام نزدیکترین تکنسین ما به شما در کوتاه ترین زمان
  2.  منصفانه ترین قیمت ها را از ما بخواهید
  3.  قطعات اصلی از شرکت و نمایندگی
  4.  آموزش بهترین استفاده از دستگاه
  5.  نکات کلیدی برای نگهداری از دستگاه
  6.  عیب یابی پکیج در کوتاه‌ترین زمان ممکن
  7.  فاکتور رسمی و با ضمانت

همچنین لازم به ذکر است که تمامی تکنسین های تعمیرراندمان زیر نظر سازمان فنی حرفه ای هستند.

نکات پایانی

نوع استفاده از دستگاه و نگهداری از دستگاه باعث می شود عمر مفید قطعات بیشتر شود مصرف انرژی بهینه تر شود
تعمیر و سرویس پکیج پایونیر گلدیران می بایست توسط تکنسین های با تجربه انجام شود
تمامی تکنسین های تعمیرات به روزترین اطلاعات و دوره های آموزشی زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور

دانلود دفترچه راهنمای پکیج گلدیران پایونیر

فایل تعمیر پکیج گلدیران مدل پایونیر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *