پکیج گلدیران یکی از برند های با کیفیت موجود در بازار ایران هست. البته هر دستگاهی مشکلات و خرابی های خود را دارد و با توجه به اینکه بردهای دیجیتال در مدل های گوناگون فرق دارد پس کد ارور های مخصوص خودشان را دارند.

در این مقاله که با عنوان تعمیر پکیج گلدیران در تهران و کرج برایتان آماده کردیم میخواهیم با تعادی از این خطاها آشنا بشیم پس با ما در تعمیر راندمان همراه باشید.

در ادامه مقاله به این موارد میپردازیم:

تعمیر پکیج گلدیران در تهران

علت خاموش شدن پکیج گلدیران

دلایل زیادی میتواند باعث بروز این مشکل شود. قبل از اینکه برای تعمیر پکیج گلدیران در تهران و کرج با ما تماس بگیرید از وصل بودن گاز و همچنین برق خود اطمینان حاصل کنید.

  1. اگر دستگاه و چراغ های دستگاه خاموش باشد، می بایست اول از پریز برق مطمئن شده و اگر در سر راه آن از محافظ برق استفاده شده تست گرفته شود و سپس برد دستگاه را تست میکنیم.
  2. نرسیدن اکسیژن به دستگاه یکی از دلایل خاموش شدن دستگاه میتواند باشد.
  3.  اگر چراغ های دستگاه روشن می شود باید توجه کنیم چه خطایی (اروری) روی صفحه دیجیتال می آید و این کار نیاز به تکنسین با تجربه برای رفع مشکل دارد و می بایست خطا را یادداشت کرده و علائم دستگاه را برای راهنمایی بهتر به ما اعلام نمایید.
  4.  در حالت زمستان در بعضی مواقع گرفتگی در مدار گرمایش باعث جوش آوردن دستگاه می شود. در این حالت بایست از باز بودن شیرهای رفت و برگشت رادیاتور و همچنین باز بودن شیرهای زیر پکیج اطمینان حاصل نمایید و در صورتی که از سه راه صافی استفاده می‌کنید از تمیز بودن قسمت صافی قطعه مطمئن بشوید.

این ها اصلی ترین دلایل خاموش شدن پکیج گلدیران است اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که نیاز بررسی است. پس اگر نیاز به تعمیر پکیج گلدیران در تهران و کرج دارید و خودتان تخصصی در این زمینه ندارید به ما اعتماد کنید.

علت سرد شدن بالای پکیج ایران رادیاتور

دلیل اصلی به وجود آمدن این اتفاق وجود هوا در رادیاتور میباشد. در این حالت معمولا قسمت بالایی رادیاتور سرد میشود که باید از قسمت پایین هواگیری انجام شود.

همچنین ممکن است به دلیل جابه جا بودن شیر رفت و برگشت رادیاتور ها از لوله کشی پکیج ایران رادیاتور یا جابجا وصل کردن شیلنگ های پکیج این مشکل به وجود بیاید. در هر صورت اگر سر رشته ای از تعمیر پکیج گلدیران ندارید قب از هر گونه تغییری که باعث خرابی شود با ما تماس بگیرید.

علت سرد و گرم شدن آب مصرفی پکیج گلدیران

اگر به دنبال علت سردو گرم شدن آب در پکیج گلدیران هستید باید بدانید که دلایل زیادی باعث بروز این مشکل می شود.
عمده ترین دلیل این اتفاق وجود رسوبات موجود در مدار و در مبدل هایی است که باعث پایین آمدن راندمان دستگاه و انتقال حرارت می‌شوند.

دلایل دیگری نیز مانند خرابی قطعات مربوط به آب مصرفی وجود دارد که از جمله این قطعات میتوان به سنسور های دما و حسگر های وردی آب باشد.

در این موارد و برای تعمیر پکیج گلدیران مدل پایونیر و پرستیژ حتما باید از تکنسین های با تجربه کمک بگیرید تا با تست و تشخیص دقیق مانع از هزینه های اضافی و تعمیرات مقطعی شوند.

تنظیم حالت زمستانه پکیج گلدیران

در فصل سرما و برای تنظیم حالت زمستانه و گرم شدن رادیاتور ها می بایست پکیج را حالت زمستانه قرار دهیم.

در بعضی پکیج ها با چرخاندن ولوم میتوان این حالت را فعال کرد و در بعضی پکیج های دیگر دکمه روی بورد که برای تنظیم حالت زمستانه پکیج تعبیه شده است استفاده می شود.

نماد حالت زمستانه معمولا به شکل نماد برف است و حالت تابستانه با نماد خورشید نمایشد داده میشود.

تنظیمات پکیج گلدیران به این صورت است که وقتی شما رادیاتور خود را در حالت زمستانه قرار میدهید همزمان رادیاتور در دو حالت گرم و داغ خواهد بود.

پایین و بالا رفتن بار(فشار) دستگاه گلدیران

با پایین آمدن بار دستگاه، زیره نیم بار فشار دستگاه خاموش شده و ارور خواهد داد.
ما دلایل آن را به شمامیگوییم اما اگر در این زمینه تخصصی ندارید لطفا و حتما برای تعمیر پکیج گلدیران در تهران و کرج با ما تماس بگیرید.

چرا بار پایین می‌آید

دلایل زیادی باعث بروز این مشکل میشود از جمله نشتی در مدار گرمایش پکیج گلدیران در این مورد میتوان به خرابی در مدار گرمایش داخل پکیج، شلنگ های رفت و برگشت مدار، رادیاتورها و لوله کشی ها اشاره کرد که نشتی در این قسمت ها باعث پایین آمدن بار دستگاه میشود.

خرابی های دیگری که باعث بالا و پایین شدن فشار پکیج گلدیران میشود، در قطعات قسمت های مختلف از جمله، شیر پرکن، مبدل ها و… است.

مبدل اصلی اگر نشتی جزیی داشته باشد شاید به چشم نیاید و باعث پایین آمدن کار دستگاه شود. انرژی در مبدل ثانویه تاثیر بر روی فشار دستگاه خواهد داشت که باعث بالا و پایین رفتن بار دستگاه می شود.

بالا رفتن فشار دستگاه گلدیران

رسوب در قطعات باعث بروز این مشکل می شود و اگر فشار دستگاه بالای سه بار برود دستگاه به صورت خودکار از قسمت شیر اطمینان فشار مضاعف را تخلیه خواهد کرد.

پیشنهاد میشود سر تایم مناسبی که کارشناسان ما به شما میگویند دستگاه را سرویس کنید به این دلیل که عدم سرویس باعث نادیده گرفتن موارد مهمی میشود که ایجاد خرابی و آسیب دیدگی جدی در پکیج میشود.

پس درست هزینه کردن هیچ وقت اضافه هزینه کردن نیست و باعث جلوگیری از هدررفت سرمایه میشود.

مشکلات و خطرات بالا رفتن فشار پکیج ایران رادیاتور

زمانی که در مبدل ها (جایی که آب در آنجا گرم میشود) رسوب ایجاد شده باشه، آب کمتری با فشار منتر وارد آن قسمت شده و این باعث میشود به دلیل بالا بودن دما در آن قسمت آب به دمای جوش خود برسد و بخار کند.
در این حالت حجم بخار آب 173 برابر آب خواهد بود و باعث میشود که با جوش آوردن دستگاه و بالارفتن فشار از حالت معمولی که 1 تا 1 و نیم بار است به 3 بار برسد و از شیر تخلیه خارج شود.

خرابی قطعات از جمله شیر پرکن مبدل ثانویه خرابی در قسمت بلوک ها و پمپ نیز باعث بالا رفتن فشار دستگاه خواهند شد
خرابی در قسمت شیر پرکن و مبدل ثانویه و بلوکها ارتباط مدار گرمایش با آب شهر مستقیم خواهد شد و فشار مدار بالا خواهد رفت

همچنین اگر پمپ خراب شود هیچ‌گونه گردش آبی در مبدل اصلی نخواهیم داشت و آب در مبدل اصلی ثابت مانده و باعث بخار شدن و جوش آوردن دستگاه میشود.

سرد شدن رادیاتورهای پکیج گلدیران

سرد شدن رادیاتور ها به چند دلیل ممکن است اتفاق بیفتد.
معمولا عامل اصلی این اتفاق ها خرابی قطعات یا وجود رسوب در مدار گرمایش و مبدل ها می تواند باشد.

در صورت خرابی قطعات با نشان دادن ارور بر روی برد دستگاه می توان قطعه معیوب را پیدا کرد.

در بعضی مواقع رسوبگذاری در قسمت رادیاتورها و در مسیر شیرهای رفت و برگشت باعث ایراد و بروز خطا میشود.
در بیشتر این حالات معمولا در شیر برگشت رادیاتور است که رسوب نشست می کند ولی اگر از سه راه صافی استفاده می کنید درصورت گرفتگی در این قسمت کل مدار مدار دستگاه دچار مشکل میشود.
در این حالت در پکیج هیچ آبی گردش ندارد و باعث سرد شدن رادیاتور و آب می شود.

همچنین رسوبگذاری در قسمت مبدل دستگاه باعث پایین آمدن انتقال حرارت می شود و این موضوع حتما می بایست توسط تکنسین ها بررسی و رفع شود.

هزینه تعمیر برد پکیج گلدیران

بر اثر استفاده نادرست دستگاه و نگهداری نامناسب و نوسانات برقی برد دستگاه دچار خرابی میشود.
این خرابی میتواند به خاطر قطعات روی برد یا سوختن کامل برد باشد.

تشخیص این خرابی ها و تعمیر پکیج گلدیران فقط کار تکنسین ماهر است. برای تعمیر پکیج گلدیران در تهران و کرج میتوانید از ما در تعمیر راندمان کمک بخواهید.
ما قطعات پکیج گلدیران را به صورت تضمینی و با گارانتی به صورت مستقیم از نمایندگی تهیه میکنیم و بعد از تست رایگان تشخیصمان را به شما میگوییم و هزینه آن نسبت به میزان خرابی قطعات روی برد تعیین می شود.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *