علائم و نشانه‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند نشان دهنده وجود مشکل در پکیج ایران رادیاتور باشد. عموما قبل از بروز مشکلات فنی در پکیج ها، علائم و نشانه‌هایی بروز می‌یابند. توجه و رسیدگی به این علائم می‌تواند از بروز مشکلات و خسارت‌های سنگین‌تر به طور قابل توجهی جلوگیری کند. در توضیحات زیر برخی از علائم رایجی که در زمان خرابی پکیج ایران رادیاتور بروز می‌یابند را ذکر کرده ایم. همچنین توضیحاتی در رابطه با دلایل خراب شدن و نقص فنی پکیج‌ها و نحوه برطرف کردن آن‌ها ارائه داده‌ایم تا راهنمای خوبی برای کاربران باشد.

تعمیر پکیج

تعمیر پکیج

علائم خرابی پکیج ایران رادیاتور

بروز نقص فنی در عملکرد و کارایی پکیج‌ها می‌تواند سبب مشکلات متعددی برای افراد شود. پکیج‌ها نیز همچون سایر لوازم خانگی هر از گاهی نیاز به سرویس و تعمیر دارند. نشانه‌ها و علائم خرابی در هر پکیج ممکن است متفاوت باشد اما در حالت کلی نشانه‌های خرابی در اکثر پکیج‌ها یکسان است و تفاوت آنچنانی ندارد.

بی‌توجهی وعدم رفع علائم خرابی و نقص فنی در پکیج ایران رادیاتور می‌تواند منجر به بروز خسارت و مشکلات جدی‌تر و بزرگتری شود. به همین دلیل توصیه می‌شود در صورت مشاهده هر کدام از نشانه‌های خرابی، در اولین فرصت نسبت به رفع آن اقدام کنید. از جمله رایج‌ترین نشانه‌های نقص فنی در پکیج ایران رادیاتور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 •  سر و صدای ناهنجار پکیج ایران رادیاتور در حین کارکرد
 •  گرم نشدن آب مصرفی
 •  نشت آب از داخل محفظه پکیج
 •  روشن شدن پکیج به صورت انفجاری و شدید
 •  روشن نشدن شمعک پکیج ایران رادیاتور
 •  روشن نشدن پکیج
 •  خاموش شدن پکیج در حین کار علت خراب شدن پکیج ایران رادیاتور
 •  سر و صدای زیاد پکیج حین کار کردن
  اگر پکیج ایران رادیاتور شما حین کار کردن سر و صدای زیادی دارد، دلیل آن وجود هوا در لوله‌ها و پمپ می‌باشد. برای رفع آن کافیست یکبار پکیج را هواگیری کنید.
 •  نشت آب از داخل پکیج
  وجود مشکل نشت آب از داخل پکیج می‌تواند به دلیل ترک خوردگی لوله ها، شیر ها، شل شدگی اتصالات و… باشد. برای رفع این مشکل باید تمامی اتصالات، لوله و شیلنگ‌های پکیج را بررسی کنید و در صورت نیاز قطعه خراب را تعویض کنید.
 •  گرم نشدن آب پکیج
  گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور می‌تواند به دلایل مختلفی همچون پایین بودن فشار آب ورودی، پایین بودن فشار گاز، وجود رسوب و گرفتگی در مبدل، خرابی شیر سه طرفه و همچنین معیوب بودن برد پکیج بروز یابد.
  بهتر است برای برطرف کردن این مشکل ابتدا فشار آب ورودی را بررسی کنید زیرا در اکثر موارد، فشار پایین آب مانع از روشن شدن پکیج می‌شود.
 •  روشن شدن پکیج به صورت انفجاری و شدید
  این مورد می‌تواند به دلایل متعددی از جمله خرابی دودکش، کمبود اکسیژن جهت احتراق، خرابی جرقه زن و فشار بالای گاز بروز یابد. همچنین این مشکل می‌تواند به دلیل کثیف بودن سر الکترود‌های جرقه زن نیز باشد که با یک دستمال می‌توانید آن‌ها را تمیز کنید. فاصله الکترود تا شمعک را باید ۳ الی ۵ میلی متر تنظیم کنید تا احتراق به خوبی صورت گیرد.
 •  خاموش شدن خود به خود پکیج
  یکی دیگر از مشکلات رایج پکیج ایران رادیاتور، خاموش شدن خود به خود آن می‌باشد. این موضوع می‌تواند به دلایلی از جمله نقص در ترموستات، پایین بودن فشار آب یا مسدود شدن شیلنگ ورودی آب، رسوب گرفتگی، معیوب بودن پمپ دستگاه و… رخ دهد. عموما در اغلب موارد، رسوب گرفتگی و همچنین وجود هوا در داخل لوله‌ها و شیلنگ‌ها باعث بروز چنین مشکلی می‌شود.

عیب‌یابی ارور‌های پکیج

ارور 40 70 80

ارور 40 70 80

در زمان بروز هر گونه خطا و مشکل در عملکرد پکیج ایران رادیاتور، دستگاه ارور‌هایی را نمایش می‌دهد. هر یک از ارور‌ها دارای کد خاصی هستند و مفاهیم مختلفی دارند که در صورت اطلاع داشتن از معنی آن‌ها می‌توانید به سرعت مشکل را برطرف کنید.

مدل‌های L و K ایران رادیاتور

 1.  ارور E۱ می‌تواند به دلیل فشار پایین آب یا خرابی سوئیچ پرشر باشد.
 2.  ارور‌های E۹۹، E۳۹، E۱۲ به معنی وجود نقص در عملکرد برد پکیج ایران رادیاتور می‌باشد.
 3.  ارور E۸۸ نشانه گرم شدن بیش از حد مجاز پکیج می‌باشد و باید سریع درجه را کاهش دهید.
 4.  ارور E۱۰ مربوط به دودکش بوده که عموما نشانه این است که دود به خوبی از طریق دودکش پکیج خارج نمی‌شود و دچار نشتی شده است.
 5.  ارور E۵۱ زمانی رخ می‌دهد که فن پکیج ایران رادیاتور از کار افتاده اما سوئیچ پرشر به طور نرمال کار می‌کند.
 6.  ارور E۸۱ نشانه رسیدن دمای پکیج به ۱۰۵ درجه بوده که علت آن‌عدم کارکرد صحیح پمپ یا شعله است.

ارور‌های پکیج با مدل M، E، ECO، MB

تعمیر پکیج

تعمیر پکیج

در این مدل از پکیج‌های ایران رادیاتور، ارور‌های دستگاه بر اساس درجه‌های ۱۰ الی ۸۰ درجه نمایش داده می‌شود.

 •  روشن شدن ارور ۴.۶۰ ۷۰ به معنی این است که فن از کار افتاده در حالی که سوئیچ پرشر عملکرد درستی دارد. همچنین ارور ۴.۶۰ ۸۰ نیز معکوس این قضیه بوده و به معنی خرابی سوئیچ پرشر و سالم بودن فن است.
 •  روشن شدن چراغ درجه ۳۰ به تنهایی می‌تواند نشانه معیوب بودن برد پکیج ایران رادیاتور باشد.
 •  روشن شدن چراغ‌های ۸.۴۰ به دلیل وجود مشکل در دودکش است و احتمال نشت دود بالاست.
 •  بروز ارور ۵.۶۰ ۷۰ به معنی وجود مشکل در سنسور ITC پکیج ایران رادیاتور است که باید بررسی شود.
 •  روشن شدن همزمان چراغ‌های ۴.۷۰ به معنی کاهش شدید فشار آب ورودی به دستگاه و یا خرابی سوئیچ پرشر است.
 •  ارور ۷.۸۰ به معنی نقص در سیستم احتراق است که دلایل آن می‌تواند خرابی جرقه زن، قطعی گاز و… باشد.
 •  ارور ۸۰ به تنهایی می‌تواند نشانه معیوب بودن پمپ پکیج و همچنین بالا رفتن بیش از حد دمای پکیج باشد. نمایش ارور ۷۰ نیز به نشانه گرم شدن بیش از حد پکیج است.

موارد فوق رایج‌ترین مشکلات و ارور‌هایی هستند که در پکیج ایران رادیاتور بروز می‌یابند. توصیه می‌شود در صورت نداشتن اطلاعات و تخصص فنی در این زمینه، برای برطرف کردن مشکل از یک تعمیرکار حرفه‌ای و مجرب کمک بگیرید.

جهت تعمیر و سرویس پکیج های بوتان، گلدیران و ایساتیس روی لینک ها کیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *