تعمیر و سرویس پکیج

تعمیر و سرویس پکیج


هر آنچه که باید در مورد تعمیر و سرویس پکیج ایران رادیاتور 28 هزار بدانید

در حال حاضر، برندهای مختلفی مشغول تولید پکیج گرمایشی هستند که پکیج ایران رادیاتور یکی از معروف ترین و محبوب ترین آن ها است. سیستم گرمایشی پکیج به دلیل کاربری راحت و خدمات گسترده، به یکی از ضروری ترین تجهیزات ساختمانی تبدیل شده است. به همین دلیل، روز به روز بر تعداد طرفداران آن افزوده می شود.

با توجه به اهمیت استفاده از پکیج در ساختمان ها خصوصا ساختمان های نوپا، کاربران به دنبال پرقدرت ترین پکیج ها هستند. بدون شک، برند ایران رادیاتور یکی از بهترین و پرقدرت ترین برندهای داخلی تولید کننده پکیج است که این محصول را در مدل های متنوع دیواری و زمینی تولید می کند. لذا هر کاربری می تواند با توجه به نیاز خود یکی از آن ها را خریداری نماید.

پکیج ایران رادیاتور 28 هزار یکی از مدل های پرطرفدار این سیستم گرمایشی است که خدمات متنوعی به کاربران، ارائه می دهد. البته در کنار تهیه این پکیج دیواری، نصب، تعمیر و سرویس پکیج ایران رادیاتور 28 هزار از مهمترین دغدغه های کاربران است.

چرا که این پکیج، جزء سیستم های پیشرفته، محسوب می شود و افراد آماتور نمی توانند شخصا آن را نصب یا سرویس کنند. از طرف دیگر، این پکیج مانند هر پکیج دیگری، بعد از استفاده طولانی مدت، دچار یکسری مشکلات و خرابی می شود که برطرف کردن آن ها برای مبتدیان، دشوار است.

از این رو ما در ادامه مطلب، ابتدا به معرفی پکیج ایران رادیاتور 28000 می پردازیم و سپس، دلایل خرابی آن را بررسی می کنیم.

تعمیر و سرویس پکیج ایران رادیاتور 28 هزار

معرفی پکیج ایران رادیاتور 28000

یکی از مجهزترین سیستم های گرمایشی که برند ایران رادیاتور، طراحی و به بازار عرضه کرده است، سری 28000 می باشد. از مهمترین ویژگی های این پکیج، این است که قابلیت استفاده در محیط های بسیار مختلف را داراست. همچنین، این پکیج، آنقدر مجهز است که به تنهایی می تواند آب گرم مصرفی و حرارت مورد نیاز رادیاتور را تامین کند. کاهش قابل توجه سر و صدا، بهره گیری از جدیدترین سیستم های عایق بندی، نمایشگر عیب یاب دیجیتال، داشتن منبع انبساط بزرگتر نسبت به سایر پکیج های ایران رادیاتور خصوصا سری M و سایر تجهیزات مدرن از دیگر ویژگی های پکیج ایران رادیاتور 28000 می باشد که بر روی این پکیج، تعبیه شده است.

یکی از مهمترین قابلیت های این سیستم، نمایشگر عیب یاب دیجیتال است. قابلیتی که سبب می شود کوچکترین مشکل فنی پکیج، به صورت کد، نمایش داده شود. به همین دلیل، تعمیرکاران و تکنسین ها با دیدن این صفحه، به راحتی می توانند مشکل پکیج را تشخیص داده و آن را برطرف کنند.

تعمیر و سرویس پکیج ایران رادیاتور 28 هزار

بررسی ویژگی های پکیج ایران رادیاتور 28000

البته، ویژگی های پکیج ایران رادیاتور 28000 به موارد ذکر شده، ختم نمی شود. داشتن دو مبدل جداگانه با کارکردهای متفاوت، از جالب ترین ویژگی های این سری پکیج است. این دو مبدل، شامل مبدل صفحه ای و مبدل اصلی هستند که هر کدام وظایف خاص خود را دارند. وظیفه مبدل اصلی، فرستادن آب گرم به رادیاتور از طریق لوله کشی و تامین گرمای محیط است. وظیفه مبدل صفحه ای، تامین آب گرم مصرفی ساختمان می باشد.

پکیج ایران رادیاتور 28، از دبی عبوری ثابتی برخوردار است. همچنین، دمای سیال را به شکل بهتری، کنترل می کند. این ویژگی ها سبب شدند که گرادیان حرارتی این پکیج، تحت کنترل باشد و در نتیجه، آب گرم مصرفی مطبوع تری در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

از دیگر مزایای قابل توجه این پکیج، عدم تماس مستقیم آب گرم مصرفی با شعله است. این موضوع سبب می شود میزان رسوب دهی جداره داخلی مبدل صفحه ای، دیرتر از سایر پکیج ها رخ دهد.

البته در کنار تمام این ویژگی ها و مزایا، امکان اختلال و مشکلات فنی نیز در این سری پکیج وجود دارد که تشخیص و رفع آن، مهمترین دغدغه است. نکته قابل توجه در این مواقع این است که رفع این مشکلات فنی را حتما به تکنسین های حرفه ای بسپارید. حال این سوال برای کاربران به وجود می آید که چه زمانی، پکیج ایران رادیاتور 28 به تعمیر و سرویس، نیاز دارد؟

تعمیر و سرویس پکیج ایران رادیاتور 28 هزار

سرویس پکیج ایران رادیاتور 28000

این مدل سیستم گرمایش ایران رادیاتور مانند سایر مدل های این برند، نیاز به سرویس های دوره ای دارد. بهترین بازه زمانی برای سرویس این پکیج، هر 6 ماه یک بار است. درست است که این پکیج از قابلیت های منحصر به فردی برخوردار است؛ اما دلیل بر آن نمی شود که نیاز به سرویس منظم نداشته باشد.

اتفاقا سرویس پکیج سبب می شود طول عمر و میزان بازدهی دستگاه، افزایش و مشکلات فنی احتمالی آن کاهش یابد. با توجه به این موضوع، در حال حاضر، تکنسین های متخصصی برای سرویس کاری این پکیج، آماده خدمت رسانی هستند. از جمله خدمات این افراد عبارتند از:

 • تعویض ترموستات
 • از بین بردن صدای اضافه فن یا سر و صدای دستگاه
 • برطرف کردن مشکل آبدهی پکیج
 • تعویض اورینگ ها
 • بهبود گرمایش پکیج
 • تنظیم ارتفاع
 • و …

عیب یابی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور 28000

چه زمانی باید از تکنسین ها برای سرویس و تعمیر بهره بگیرید؟ معمولا این مدل پکیج، دارای صفحه نمایشگری است که مشکلات فنی دستگاه را به صورت ارور، نمایش می دهد. بنابراین، زمانی که ارورها در صفحه نمایان شدند؛ حتما باید با یک تکنسین حرفه ای و مجرب، تماس بگیرید. تکنسین با مشاهده این ارورها، مشکل فنی پکیج را تشخیص داده و آن را برطرف می کند. از جمله ارورهای این سری سیستم گرمایشی ایران رادیاتور، عبارتند از:

 • کد خطا 30،40 یعنی برد دستگاه، خراب شده است.

 • ارور 40، 60 و 70 یعنی سوئیچ ایمنی دودکش یا فن دستگاه دچار اختلال شده است.

 • ارور 40، 60 و 80 یعنی سوئیچ ایمنی یا فن، دچار مشکل شده است.

 • ارور 40 و 70 یعنی پرشر سوئیچ آب، باز شده است.

 • ارور 40، 70 و 80 یعنی ترموستات ایمنی، قطع شده است.

 • ارور 50، 70 و 80 یعنی سنسور شوفاژ مدار قطع شده است.

 • ارور 50 و 60 یعنی، سنسور شوفاژ، اتصال کوتاه دارد.

 • ارور 50 و 70 یعنی، سنسور آب گرم مصرفی، اتصال کوتاه دارد.

 • ارور 50 و 80 یعنی، سنسور آب گرم، باز شده است.

 • ارور 70 و 80، یعنی عدم وجود گاز یا تشخیص ندادن شعله پکیج

تعمیر و سرویس پکیج ایران رادیاتور 28 هزار

انواع مشکلات فنی پکیج ایران رادیاتور 28 هزار

البته، تمام مشکلات فنی این سیستم گرمایشی به ارورها ختم نمی شود. در برخی از مواقع، مشکلاتی رخ می دهد که نشان دهنده کار کردن غیر طبیعی پکیج است ولی هیچگونه، اروری نمایش داده نمی شود. از جمله این مشکلات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گرم نشدن رادیاتورهای پکیج: از جمله دلایلی که سبب بروز این مشکل می شود می توان به عدم وجود هوا در رادیاتور، ارتفاع کم شعله، لوله کشی غیر استاندارد، خرابی ترموستات و گردش غیر اصولی آب در پمپ اشاره کرد.
 • گرم نشدن آب مصرفی: خراب شدن سنسور حرارتی، خرابی فلوسوئیچ، خراب شدن پرشر هوا، خراب شدن پمپ سیرکولاسیون، دودکش نامناسب، کثیف شدن مشعل و ولتاژ ضعیف جرقه زن از جمله دلایل این اختلال هستند.
 • سرد و گرم شدن مداوم آب: ناشی از بالا بودن شعله، استفاده از دو شیر آب بطور همزمان، خرابی فلوسوئیچ، رسوب دادن مبدل ثانویه و خرابی NTC می باشد.
 • خاموش شدن فن در حالی که پرشر روشن است: ناشی از خراب شدن پرشر سوئیچ یا خرابی رله برد می باشد.

جهت تعمیر و سرویس پکیج های بوتان، گلدیران و ایساتیس روی لینک ها کیک کنید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *