نصب پکیج

نصب پکیج


راهنمای محل نصب پکیج ایران رادیاتور

با توجه به مزایایی که پکیج ایران رادیاتور و سایر پکیج ها در مقایسه با موتورخانه ها دارند هر روزه بر تعداد مصرف کنندگان پکیج، افزوده می شود. همانطور که می دانید نحوه استفاده از پکیج، بسیار آسان تر از موتورخانه است. همچنین، سبب بهینه سازی سوخت می شود. اما آنچه که مهم است محل و نوع نگهداری از پکیج در خانه است.

استفاده از هر وسیله جدیدی، دغدغه و سوالات خاص خود را دارد و استفاده از پکیج نیز به همین صورت است. به عنوان مثال، یکی از رایج ترین سوالات کاربران در مورد پکیج این است که آیا پکیج در خانه نصب شود خطر دارد؟ یا زمانی که خانه نیستیم دستگاه پکیج را باید خاموش کنیم و … .

حال اگر شما هم با این سوالات، درگیر هستید می توانید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

 

محل نصب پکیج دیواری ایران رادیاتور

برند ایران رادیاتور، پکیج های خود را در انواع زمینی و دیواری، تولید می کند که هر کدام از آن ها محل نصب خاص خود را دارند. در واقع، از آنجایی که پکیج، ارتباط مستقیم با سلامت ساکنین خانه دارد بخش عمده ای از قوانین این دستگاه، مربوط به محل نصب آن است.

شاید اغلب کاربران بر این باور باشند پکیج را می توان در هر قسمتی از خانه مثل آشپزخانه، تراس، زیر پله، گاراژ، زیر زمین ساختمان و … نصب کرد. در صورتی که اینگونه نیست. چرا که برای نصب پکیج های دیواری و زمینی، محل های مخصوصی در نظر گرفته شده است. بنابراین قبل از خرید پکیج ایران رادیاتور، حتما با یک تکنسین نصب، تعمیر و سرویس پکیج ایران رادیاتور، مشورت کنید و اطلاعات کافی در این زمینه را کسب نمایید.

پکیج ایران رادیاتور

آیا پکیج در خانه نصب شود خطر دارد؟

برخی دیگر از کاربران، فکر می کنند نصب پکیج در خانه، خطرناک است و حتما باید در محیطی، خارج از خانه، نصب شود. این باور نیز، اشتباه است. بطور کلی، نصب پکیج در برخی از خانه ها و مکان ها ممنوع است که عبارتند از:

  • نصب پکیج در خانه های با متراژ کمتر از 60 متر ممنوع است.
  • نصب در مکان های مرطوب مثل سرویس بهداشتی و حمام، ممنوع است.
  • نصب در کنار سیستم های گرمایشی مثل اجاق گاز و آبگرمکن و سرمایشی مثل کولر و مجراهای کولر، ممنوع می باشد.
  • نصب پکیج در مقابل یخچال و فریزر ممنوع می باشد مگر اینکه مابین آن ها 100 سانتی متر، فاصله باشد.
  • نصب پکیج ایران رادیاتور در بالکن های بدون کابینت ممنوع است مگر دارای کابینت باشد تا از وزش باد و تندباد، جلوگیری کند.
  • نصب پکیج در محیط های دارای عایق هوا و مرزبندی ممنوع است.

بنابراین اگر نصب و انتخاب محل نصب پکیج ایران رادیاتور از دغدغه های جدی شما است می توانید از تکنسین های نصب، تعمیر و سرویس این پکیج، کمک بگیرید. اصلا نصب این پکیج، کار افراد مبتدی نیست. همانطور که تعمیر و سرویس آن را باید به افراد متخصص این حوزه بسپارید. این افراد با ورود به منزل، تشخیص می دهند که آیا پکیج در خانه نصب شود خطر دارد یا خیر؟

در صورتی که تشخیص دادند نصب پکیج، مشکل ندارد مناسب ترین مکان را برای نصب دستگاه، انتخاب می کنند.

پکیج ایران رادیاتور

نصب پکیج ایران رادیاتور در خانه های با متراژ کمتر از 60 متر مربع

همان طور که اشاره نمودیم یکی از سوالات رایج کاربران این است که آیا پکیج در خانه نصب شود خطر دارد یا خیر؟ در پاسخ این سوال باید گفت، بستگی به متراژ خانه دارد. چرا که در اثر احتراق ناقص پکیج، گاز مونوکسید کربن، تولید می شود. در صورتی که متراژ خانه، کوچک باشد این گاز، به سختی می تواند از خانه، خارج شود. به همین دلیل نصب پکیج ایران رادیاتور در چنین خانه هایی برای ساکنین خانه، خطرناک است.

البته، این مورد، تنها ایراد خانه های کوچک نیست. گاز تمام پکیج ها چه زمینی و چه دیواری، برای احتراق، به اکسیژن نیاز دارند. در صورتی که فضای اطراف پکیج، کم باشد و این دستگاه، نتواند اکسیژن مورد نیاز خود را تهیه کند از محیط اطراف، آن را دریافت می کند. بنابراین در خانه های با متراژ کوچک، ساکنین با مشکل کمبود اکسیژن، مواجه می شوند.

البته باید متذکر شویم نصب پکیج در چنین خانه هایی، مطلقا ممنوع نیست. چرا که کارشناسان نصب، تعمیر و سرویس پکیج، برای رفع این مشکلات، راه حل هایی در نظر گرفته اند که عبارتند از:

  • از دودکش های دوجداره استفاده شود: این نوع دودکش ها، دولایه هستند. یک لایه از آن، وظیفه هدایت اکسیژن از بیرون به داخل پکیج و لایه دیگر، وظیفه دارد دود حاصل از احتراق را خارج کند. بنابراین، با این دودکش هم می توان مشکل کمبود اکسیژن مورد نیاز پکیج را برطرف کرد بدون اینکه از اکسیژن ساختمان، مصرف شود و هم گاز حاصل از احتراق پکیج را به خارج از خانه، منتقل نمود.
  • پکیج را در بالکن یا تراس نصب کرد: در صورتی که پکیج، اصولی نصب شود مثلا در سمت وزش باد، نصب نشود خطرات حاصل از احتراق یا مسمومیت بر اثر کمبود اکسیژن، برطرف می شود.

پکیج ایران رادیاتور

زمانی که خانه نیستیم دستگاه را باید خاموش کنیم؟

یکی دیگر از سوالات رایج در مورد پکیج ایران رادیاتور این است زمانی که خانه نیستیم دستگاه پکیج را باید خاموش کنیم یا خاموش کردن آن ضروری نیست؟

در پاسخ این سوال باید بگوییم بستگی به مدت زمان نبودن شما در خانه دارد. مثلا، اگر برای کارهای روزانه، از خانه خارج می شوید خاموش کردن پکیج، الزامی نیست. اما اگر به سفر می روید حتما باید پکیج را خاموش کنید.

برای سفرهای یک یا دو روزه، قطع کردن برق و گاز دستگاه، ضروری است. اما اگر سفرتان، بیش از دو روز، طول می کشد حتما باید تمام آب دستگاه را خارج کنید. اگر نحوه تخلیه آب دستگاه را نمی دانید می توانید از یک متخصص تعمیر و سرویس پکیج، کمک بگیرید یا با او تماس بگیرید که این کار را برای شما انجام دهد.

به طور کلی، پروسه تخلیه آب پکیج به این صورت است که ابتدا شیر ورودی آب سرد پکیج که در زیر دستگاه، قرار دارد را بسته و سپس، شیرپرکن را که آن هم در زیر دستگاه قرار دارد را باز می کنید. در مرحله بعد، شیلنگ آب گرم دستشویی را باز و روی زمین بگذارید.

نکته قابل توجه دیگر، در پاسخ به خاموش کردن پکیج در زمان خانه نبودن، توجه به محل نصب پکیج است. به این صورت که اگر، پکیج دیواری شما در داخل خانه نصب بود حتما گاز، آب و برق آن را به طور کامل، قطع کنید. ولی اگر خارج از خانه و در فضایی مثل بالکن نصب بود در فصولی مثل زمستان نمی توانید مطلقا آن را خاموش کنید. چرا که در هوای سرد و در فضای باز، آب داخل لوله های پکیج، یخ می زند و سبب ترکیدگی لوله ها می شود.

جهت تعمیر و سرویس پکیج های بوتان، گلدیران و ایساتیس روی لینک ها کیک کنید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *