مدل‌های متنوعی از انواع پکیج ایران رادیاتور موجود است که نحوه راه اندازی و استفاده از آن‌ها تقریبا مشابه یکدیگر است. استفاده مناسب و صحیح از پکیج‌ها تاثیر مستقیمی در طول عمر دستگاه دارد و میزان خرابی‌ها و نقص‌های فنی را به شدت کاهش می‌دهد. در توضیحات زیر به بهترین روش استفاده از پکیج ایران رادیاتور و نحوه راه اندازی آن پرداخته شده است تا راهنمای جامع و مناسبی برای کاربران باشد.

نحوه راه اندازی پکیج

پکیج ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور

راه اندازی پکیج ایران رادیاتور بسیار ساده است و تنها با انجام چند مرحله تکمیل می‌شود. برای راه اندازی و روشن کردن پکیج بهتر است طبق مراحل ذکر شده در زیر عمل کنید.

ابتدا باید شیر آب گرم را باز کنید تا هوای مازاد موجود در لوله‌ها و پکیج به طور کامل تخلیه شود. سپس شیر پرکن پکیج را که در قسمت زیر دستگاه تعبیه شده است را باز کنید تا درجه فشار پکیج بر روی عدد ۱.۵ تنظیم شود. بهتر است فشار پکیج را همیشه روی عدد ۱.۵ بار تنظیم کنید تا علاوه بر کارایی مناسب، دوام پکیج شما نیز افزایش یابد.

سپس باید شیر گازی متصل به پکیج را باز کنید تا گاز لازم جهت احتراق و روشن شدن مشعل فراهم شود. توجه داشته باشید که گاهی اوقات ممکن است شیر گاز احتیاج به هواگیر داشته باشد. لذا بهتر است قبل از متصل کردن آن به شلنگ، ابتدا آن را باز بگذارید تا هوای مازاد داخل آن تخلیه شود. به این ترتیب پکیج شما آماده روشن کردن است.

برای روشن کردن پکیج ایران رادیاتور کافیست آن را به برق متصل کنید و سپس آن را بر روی حالت تابستانه یا زمستان تنظیم کنید.

روش استفاده از پکیج ایران رادیاتور

استفاده صحیح و مناسب از پکیج ایران رادیاتور می‌تواند طول عمر دستگاه را به طور قابل توجهی افزایش دهد. همچنین این کار باعث می‌شود تا نقص‌های فنی و مشکلاتی که معمولا در طی دوره‌های زمانی مختلف برای دستگاه رخ می‌دهد، کاهش یابد و هزینه‌ی کمتری جهت تعمیر آن بپردازید.

برای این که طول عمر و دوام پکیج ایران رادیاتور افزایش یابد، یک سری دستورالعمل‌ها و شرایطی وجود دارد. دستورالعمل‌های مورد نظر در توضیحات زیر به ترتیب ذکر شده‌اند که قطعا با اجرای آن‌ها دوام، کارایی و بازدهی پکیج به شدت افزایش می‌یابد.

بهترین روش استفاده از پکیج ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور

نگهداری و مراقبت از پکیج ایران رادیاتور یکی از کار‌هایی است که کاربران باید به طور دوره‌ای به آن توجه داشته باشند. موارد زیر شامل کار‌هایی است که بهتر است هر از گاهی با انجام دادن آن ها، بازدهی و کارایی پکیج را افزایش دهید.

 •  تنظیم مناسب دما در فصول مختلف
  یکی از مهم‌ترین اقداماتی که بهتر است همواره به آن توجه داشته باشید، تنظیم مناسب دمای پکیج ایران رادیاتور می‌باشد. پکیج را می‌توانید در دمای مختلفی تنظیم کنید. عموما تمامی مدل‌ها دارای دو حالت تابستانه و زمستانه هستند. بهتر است با شروع فصول گرم یا سرد، تنظیمات دمای آن را نیز تغییر دهید تا پکیج در بهینه‌ترین حالت کار کند.
 •  باز و بسته کردن مکرر شیر آب گرم
  یکی از نکاتی که در کاهش هزینه‌های استهلاک دستگاه بسیار تاثیر گذار است، باز و بسته کردن شیر آب گرم به طور محدود است. عموما توصیه می‌شود در مواردی که نیازی به آب گرم ندارید، از باز کردن آب گرم خودداری کنید و ترجیحا از آب سرد استفاده کنید. همچنین باز کردن شیر آب گرم به دفعات بالا در مدت زمان کوتاه نیز از جمله مواردی است که در افزایش استهلاک پکیج ایران رادیاتور تاثیر دارد. زیرا این عمل باعث خاموش و روشن شدن مکرر پکیج شده و در طولانی مدت سبب کاهش طول عمر و دوام قطعاتی داخلی پکیج می‌شود. لذا بهتر است صرفا در مواقعی نیاز به آب گرم دارید، از آن استفاده کنید.
 •  چک کردن دودکش پکیج
  بهتر است هر چند ماه یکبار دودکش پکیج ایران رادیاتور را بررسی کنید تا از عملکرد صحیح آن مطمئن شوید. گاهی به دلایل مختلف دودکش، دود حاصل از احتراق پکیج را به طور کامل تهویه نمی‌کند و این موضوع موجب نشت دود و گاز می‌شود. مسدود شدن مسیر دودکش و نشت گاز می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. در اغلب موارد، لانه‌سازی‌های پرندگان در پشت بام‌ها بر روی دهانه دودکش ها، علت اصلی مشکل می‌باشد. عدم تهویه مناسب دودکش می‌تواند در سیستم احتراق مشکل ایجاد کند و مانع از روشن شدن کامل مشعل شود. زیرا دود ناشی از سوختن گاز در داخل محفظه باقی می‌ماند و مانع روشن شدن مشعل می‌شود.
 •  استفاده از محافظ برق
  بهتر است پکیج ایران رادیاتور را حتما به یک محافظ برق متصل کنید. در سال‌های اخیر بسیار به دلیل وجود نوسانات شدید برق، برد الکترونیکی لوازم‌های خانگی از جمله پکیج‌ها دچار آسیب شده است. با نصب کردن یک محافظ برق می‌توانید از بروز چنین حوادثی جلوگیری کنید. لازم به ذکر است که هزینه تعویض برد بسیار سنگین است و در صورت خرابی آن، پکیج به درستی کار نخواهد کرد.
 •  سرویس دوره‌ای پکیج ایران رادیاتور
  بهتر است هر ۶ ماه یکبار پکیج ایران رادیاتور را سرویس کنید. سرویس پکیج شامل چک کردن قطعات دستگاه، بررسی‌عدم وجود ارور، هواگیری لوله‌ها و پمپ دستگاه، رسوب گیری می‌باشد. سرویس‌های دوره‌ای باعث می‌شود طول عمر و همچنین بازدهی دستگاه افزایش یابد و مشکلات فنی و خرابی قطعات کمتر رخ دهد.

توصیه‌های مربوط به نگهداری صحیح پکیج

 •  توصیه می‌شود دمای پکیج ایران رادیاتور را بر روی درجات بالا نگذارید. این کار در طولانی مدت سبب افزایش استهلاک دستگاه می‌شود.
 •  فشار استاندارد دستگاه عموما ۱.۵ بار است بهتر است همواره بر روی این عدد تنظیم کنید.
 •  وسایل گرمایشی مانند کتری یا بخاری زیر پکیج قرار ندهید زیرا می‌تواند سبب حوادث آتش سوزی شود.
 •  اگر پکیج را در فضای باز نصب کرده اید، بهتر است یک کاور بر روی آن بکشید تا بازدهی آن کاهش نیابد.
 •  اگر بدنه دستگاه بیش از حد داغ شده بهتر است آن را خاموش کرده و سپس به یک تعمیرکار اطلاع دهید.

جهت تعمیر و سرویس پکیج های بوتان، گلدیران و ایساتیس روی لینک ها کیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *