ارورهای پکیج ایران رادیاتور با توجه به نوع و مدل پکیج به اشکال متفاوت بر روی دستگاه نمایش داده می‌شوند. ارورها به دو صورت دیجیتالی یا چراغ‌های چشمک زن روی پنل ظاهر می‌شوند. ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور، یکی از خطاهایی است که مصرف کنندگان پکیج با آن مواجه می‌شوند. عوامل متعددی در به وجود آمدن این خطا نقش دارند. از مهم‌ترین علت‌های نمایش ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ می‌توان اشکال در سنسور فن یا پرشر سوئیچ هوا، معیوب بودن برد کنترل (سوختن و یا نیم سوز شدن رله فن) و اشکال در عملکرد شیپوری را نام برد. همچنین گیر کردن پره فن، قطع شدن سیم رابط بین فن و برد، کثیف بودن و گرفتگی شیلنگ پرشر و دودکش از دیگر علل به وجود آمدن ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور به شمار می‌آیند.

ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ نشانه چیست؟

ارور 40 60 80

ارور 40 60 80

ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور در دستگاه‌های آنالوگ نمایش داده می‌شود و در پکیج‌های دیجیتالی با خطای E۵۱ نشان داده می‌شود. علت‌های بروز خطای E۵۱ هم مشابه ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ است و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. روش‌های عیب‌یابی و رفع هر دو خطا در پکیج‌های آنالوگ و دیجیتال یکسان و به یک شکل است. اغلب ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ نشانه‌ای از خرابی پرشر هوا (سنسور فن) است. از دیگر دلایل ظاهر شدن این خطا در پکیج ایران رادیاتور می‌توان به خرابی برد پکیج، مسدود شدن شیلنگ بین ونتوری و پرشر و اشکال در عملکرد فن (خرابی و کثیف شدن) اشاره کرد. خطای ۴۰ ۶۰ ۸۰ می‌تواند به علت ذوب شدن و یا مسدود شدن ونتوری هم اتفاق بیفتد.

ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ مربوط به کدام قطعه است؟

ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور به اشکال در عملکرد یکی از قطعات برد پکیج، پرشر هوا، فن، ونتوری و شیلنگ رابط ونتوری مربوط است. اولین اقدام پس از ظاهر شدن ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ بررسی فن دستگاه است. چنان چه فن پکیج مشکلی نداشته باشد، در مرحله بعد عملکرد پرشر هوا را مورد ارزیابی قرار دهید. پس از اطمینان از فن و پرشر، ونتوری دستگاه را باید بررسی کرد. در این مرحله، لازم است شیلنگ رابط ونتوری هم چک شود. اگر اشکالی در فن، پرشر هوا، ونتوری و شیلنگ رابط ونتوری مشاهده نشود، برد دستگاه باید بررسی و در صورت لزوم تعمیر شود.

۴۰ ۶۰ ۸۰ ایران رادیاتور

ارور 40 60 80

ارور 40 60 80

خطای ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور یکی از ارورهای رایج محسوب می‌شود و اغلب به دلیل‌عدم خروج صحیح محصولات احتراق رخ می‌دهد. در صورت مشاهده ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ بر روی دستگاه، مسیر تخلیه محصولات احتراق را کاملاً بررسی نمایید. یکی از دلایل شایع برای ایجاد این خطا، وجود گرفتگی در مسیر دودکش است. در برخی موارد ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ به این دلیل ظاهر می‌شود که فلنج دودکش از جا درآمده است. ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور اغلب در هنگام تغییر فصل (سرما به گرما) ظاهر می‌شود. انقباض و انبساط سنسور فشار دیافراگمی یکی از علت‌های بروز این حالت در زمان تغییر فصل است. همچنین این خطا ممکن است بر اثر قطع شدن جریان الکتریسیته فن و سوختگی سیم پیچ فن رخ دهد.

۴۰ ۶۰ ۸۰ روی ایران رادیاتور نشانه چیست؟

ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ در پکیج ایران رادیاتور نشانه‌ای از عملکرد ناقص و یا خرابی یکی از قطعات پراستفاده در دستگاه می‌باشد. یکی از مواردی که هنگام بروز این خطا باید به آن توجه شود، برق‌رسانی سیستم است. خرابی و یا نیم سوز بودن برد پکیج موجب‌عدم برق‌رسانی به فن می‌شود و به این دلیل ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ بر روی پنل دستگاه ظاهر می‌شود. در برخی موارد، مسدود شدن سوراخ‌های ونتوری بر اثر آلودگی‌های محیطی و گرد و خاک می‌تواند باعث نمایش ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ شود. همچنین ممکن است شیلنگ رابط ونتوری و پرشر به وسیله غبار و یا بخار آب دچار گرفتگی شود. دفرمه شدن ونتوری (به دلیل حرارت) و انسداد ونتوری یا شیپوری فن توسط سنگ ریزه هم می‌تواند منجر به بروز ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ در پکیج ایران رادیاتور شود.

۴۰ ۶۰ ۸۰ در پکیج ایران رادیاتور نشانه چیست؟

در بسیاری از موارد ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور در طول استفاده از دستگاه فقط یک بار ظاهر می‌شود. در برخی مواقع، این خطا به دفعات اندکی تکرار می‌شود. در هر صورت اولین قدم در هنگام ایجاد ارورهای پکیج ایران رادیاتور، ریست کردن دستگاه است. اگر ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پس از راه اندازی مجدد دستگاه، ظاهر نشود، مشکل خاصی وجود ندارد. در صورت تکرار لازم است که قطعات مرتبط با این خطا بررسی شوند و در صورت نیاز، نسبت به تعویض و یا تعمیر قطعه اقدام شود.

ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ ایران رادیاتور علت جوش آوردن دستگاه ایران رادیاتور

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

چراغ‌های چشمک زن پکیج ایران رادیاتور در هنگام بروز مشکل بر روی پنل دستگاه ظاهر می‌شوند. یکی از موارد بروز خطا، جوش آوردن آب داخل پکیج است. از مهم‌ترین دلایل جوش آوردن دستگاه می‌توان به ایجاد رسوب و گرفتگی در مبدل اصلی، خرابی سنسور دما، اشکال در پمپ سیرکولاتور و رسوب داخل رادیاتورها اشاره کرد. چنان چه با جوش آوردن دستگاه مواجه شدید، برای خنک شدن دستگاه چند دقیقه صبر کنید و سپس دستگاه را مجدد راه اندازی نمایید. از باز بودن شیر رادیاتورها و گردش آب داخل رادیاتور مطمئن شوید. پس از آن دستگاه را از لحاظ وجود رسوب و یا گرفتگی در اتصالات و قطعات بررسی نمایید.

ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ نشانه خرابی کدام قطعه است؟

ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور اغلب به دلیل خرابی شیپوری فن، سنسور فن و برد پکیج صورت می‌گیرد. در هنگام نمایش خطا باید گرفتگی دودکش، از جا درآمدن فلنج دودکش، بسته و یا ذوب شدن ونتوری هم بررسی شود. همچنین دستگاه از نظر گرفتگی شیلنگ‌های کندانس و خرابی پرشر سوئیچ هوا مورد ارزیابی قرار گیرد.

جهت تعمیر پکیج های بوتان، گلدیران و ایساتیس روی لینک ها کیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *