پکیج یکی از مهم‌ترین لوازم‌های خانگی محسوب می‌شود که در تامین آب گرم مصرفی و همچنین گرمایش محیط، کارایی دارد. نگهداری و سرویس پکیج ایران رادیاتور شامل نکات زیادی است که در صورت توجه به آن ها، طول عمر و بازدهی پکیج به طور قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. تمامی پکیج‌ها نیاز به سرویس دوره‌ای دارند و باید رسیدگی شوند تا در طول زمان کارایی و عملکرد آن‌ها افت نکند.

سرویس پکیج ایران رادیاتور

سرویس انواع پکیج

سرویس انواع پکیج

پکیج‌ها از جمله لوازمی هستند که بهتر است هر چند وقت یکبار سرویس شوند. زیرا استهلاک کارکرد آن‌ها نسبتا بالاست و این موضوع در طولانی مدت باعث افت عملکرد پکیج می‌باشد. سرویس کردن پکیج ایران رادیاتور کار چندان دشواری نیست. عموما سرویس پکیج‌های ایران رادیاتور شامل بررسی دودکش، رسوب گیری داخل پکیج، هواگیری پمپ و رادیاتور ها، کنترل و تنظیم فشار آب، بررسی عملکرد صحیح قطعات داخلی، بررسی سیستم احتراق پکیج و… می‌باشد.

سرویس کردن پکیج ایران رادیاتور از چندین جهت مزیت دارد. یکی از فواید بسیار خوب آن، کاهش بروز نقص‌های فنی و خسارت در پکیج می‌باشد. در سرویس‌های دوره ای، عملکرد قطعات داخلی پکیج به طور کامل بررسی می‌شود و در صورت وجود مشکلات جزئی، برطرف می‌شوند. این اقدام باعث می‌شود تا طول عمر قطعات افزایش یابد و دستگاه دچار خرابی گسترده و جدی نشود.

در قسمت‌های زیر توضیحاتی در رابطه با سرویس‌های دوره‌ای پکیج ایران رادیاتور ذکر کرده ایم. در صورتی که مهارت و دانش فنی در این زمینه دارید می‌تواند برخی از اقدامات ساده و سطحی را خودتان در منزل انجام دهید. در غیر این صورت توصیه می‌شود برای سرویس دوره‌ای پکیج ایران رادیاتور حتما از یک تعمیرکار حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید. زیرا در اغلب موارد کاربران سبب ایجاد مشکلات و خسارت در پکیج می‌شوند.

هر چند وقت یه بار پکیج ایران رادیاتور باید سرویس شود؟

تعمیر و سرویس پکیج

تعمیر و سرویس پکیج

به طور کلی بهترین زمان برای سرویس دوره‌ای پکیج ایران رادیاتور هر ۶ ماه یکبار می‌باشد. بهتر است با آغاز و پایان فصل‌های سرد سال حتما پکیج خود را سرویس کنید. با سرویس کردن دوره‌ای پکیج خیالتان از بابت کارایی و بازدهی دستگاه و همچنین بروز مشکلات و نقص‌های فنی راحت خواهد شد.

عموما اکثر افراد با شروع فصل پاییز و زمستان اقدام به سرویس کامل پکیج ایران رادیاتور خود می‌کنند. زیرا می‌دانند در فصل‌های سرد میزان کارکرد پکیج افزایش می‌یابد و در صورت بروز هر گونه نقص و مشکل در عملکرد دستگاه، ممکن است سیستم گرمایشی مختل شود.

سرویس نکردن پکیج ایران رادیاتور باعث می‌شود در طول زمان، بازدهی و عملکرد پکیج کاهش پیدا کند و دیگر راندمان سابق خود را نداشته باشد. در چنین مواقعی پکیج به درستی کار نمی‌کند و مشکلاتی نظیر گرم نشدن آب مصرفی، گرم نشدن شوفاژ ها، سر و صدای ناهنجار هنگام کار کردن پکیج، فشار پایین آب گرم، روشن نشدن سیستم احتراق و… بروز می‌یابد.

روش‌های سرویس پکیج

سرویس پکیج ایران رادیاتور شامل اقدامات متعددی است. از جمله مهمترین اقداماتی که در سرویس پکیج ایران رادیاتور صورت می‌گیرد می‌توان به رسوب گیری، هواگیری پمپ و رادیاتور ها، بررسی عملکرد دودکش پکیج، بررسی قطعات جانبی، بررسی سیستم احتراق و گرمایش دستگاه… اشاره کرد.

رسوب گیری پکیج

آبی که از طریق شلنگ‌ها وارد لوله‌های داخل پکیج می‌شود دارای مقادیر زیادی املاح می‌باشد که به مرور زمان در داخل لوله‌ها رسوب می‌کند. رسوبات باقی مانده از املاح آب در داخل لوله‌ها به مرور زمان  باعث تنگ‌تر شدن مسیر آب می‌شوند. این عامل باعث افت فشار آب می‌شود. برای جلوگیری از بروز چنین مورد لازم است در سرویس‌های دوره‌ای پکیج، عملیات رسوب‌زدایی صورت گیرد. برای رسوب‌زدایی باید ابتدا آب داخل لوله‌های پکیج به طور کامل تخلیه شود و سپس مواد اسیدی به داخل آن بریزید تا رسوبات را در خود حل کند.

بررسی دودکش پکیج ایران رادیاتور

یکی از جدی‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای پکیج‌ها رخ دهد، گرفتگی دودکش می‌باشد. در صورت گرفتگی دودکش، دود حاصل از احتراق پکیج تهویه نمی‌شود و به داخل محیط نشت می‌کند. این عامل می‌تواند سبب حوادثی مانند انفجار شود. یکی از رایج‌ترین تست‌های سلامت دودکش این است که آن را لمس کنید. اگر دودکش در حین کارکرد پکیج سرد باشد به احتمال زیاد مسیر دودکش مسدود است. معمولا لانه‌سازی‌های پرندگان بر روی دودکش‌های پشت بام شایع‌ترین عامل آن می‌باشد.

هواگیری پمپ و رادیاتور‌ها

هواگیری

هواگیری

یکی از معمول‌ترین اقداماتی که برای سرویس پکیج ایران رادیاتور انجام می‌شود، هواگیری است. معمولا پکیج‌ها پس از چند ماه کار کردن، نیاز به هواگیری دارند. در صورت‌عدم هواگیری پکیج، کارایی و راندمان دستگاه کاهش یافته و به درستی کار نمی‌کند.

معمولا تعمیرکاران حرفه‌ای علاوه بر موارد فوق، اقداماتی مانند تست سیستم گرمایشی، تنظیم فشار و دمای پکیج، چک کردن سیستم احتراق، روغن کاری پمپ، بررسی سنسور‌ها و… را در حین سرویس کامل پکیج انجام می‌دهد.

مزیت‌های سرویس کردن پکیج

سرویس کردن پکیج ایران رادیاتور مزیت‌ها بسیاری به همراه دارد که موارد زیر مهمترین آن‌ها محسوب می‌شوند.

  • عدم بروز خسارات سنگین

سرویس کردن دوره‌ای پکیج باعث می‌شود تا مشکلات و نواقص فنی جزئی برطرف شوند. در بیشتر مواقع علت اصلی بروز نقص‌های فنی سنگین و پر هزینه، عدم توجه به نواقص جزئی می‌باشد.

  • افزایش فشار آب

سرویس پکیج شامل رسوب گیری می‌باشد. با از بین بردن رسوبات داخل پکیج، فشار آب به طور قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

  • افزایش بازدهی سیستم گرماش

با هواگیری و سرویس سیستم احتراق پکیج ایران رادیاتور، بازدهی دستگاه افزایش پیدا می‌کند. به این ترتیب شوفاژ‌ها به خوبی گرم می‌شوند. همچنین مصرف گاز نیز به حداقل خود می‌رسد و هزینه‌های قبوض کاهش پیدا می‌کند.

  • کاهش احتمال بروز حوادث

تعمیرکاران تمامی قسمت‌ها مهم پکیج ایران رادیاتور را بررسی و در صورت نیاز سرویس می‌کنند. این موضوع می‌تواند از بروز حوادثی مانند آتش سوزی تا حد زیادی جلوگیری کند.

جهت تعمیر و سرویس پکیج های بوتان، گلدیران و ایساتیس روی لینک ها کیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *