ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ یکی از ارورهای پکیج ایران رادیاتور در دستگاه‌های آنالوگ به شمار می‌آید. این ارور در پکیج‌های دیجیتال ایران رادیاتور مشابه خطای E۸۱ است. دلیل اصلی نمایش خطای ۴۰ ۷۰ ۸۰ در پکیج ایران رادیاتور داغ شدن بیش از حد مبدل اصلی و بالا رفتن دمای سنسور حرارتی است. در برخی موارد به دلیل‌عدم گردش صحیح آب در مدار دستگاه، دمای سنسور حرارتی تا بیش از ۷۵ درجه بالا می‌رود و چراغ‌های چشمک زن روی پکیج ۴۰ ۷۰ ۸۰ را نمایش می‌دهند. یکی دیگر از دلایل شایع نمایش این خطا، وجود رسوب در مبدل اصلی و شینگ برگشت در دستگاه است.

ارور 40 70 80

ارور 40 70 80

عوامل متعددی در ایجاد ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور موثر هستند. از مهم‌ترین این عوامل می‌توان به خرابی ترموستات حد، اشکال در عملکرد پمپ و یا نرسیدن برق به این قطعه و جرم گرفتن مبدل اصلی اشاره کرد. خرابی سنسور NTC، عملکرد ناقص مدار رادیاتور و مسدود شدن ایرونت پمپ یا هواگیر در پکیج ایران رادیاتور از دیگر مواردی هستند که موجب به وجود آمدن ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ می‌شوند.

لازم به ذکر است که در بسیاری از مواقع، علت عمده ایجاد خطای ۴۰ ۷۰ ۸۰ ارتباط مستقیمی با داغ کردن بیش از حد پکیج دارد. عدم سرویس به موقع در پکیج‌های دیواری می‌تواند منجر به داغ شدن دستگاه شود. سرویس سالانه پکیج ایران رادیاتور در شروع فصول سرد سال از بروز این مشکل جلوگیری می‌کند. همچنین رسوب‌زدایی به موقع دستگاه هم می‌تواند مانع از بروز چنین خطایی شود. استفاده از فیلتر پلی مگنت بعد از رسوب‌زدایی این امکان را فراهم می‌آورد که زمان مجدد برای رسوب گرفتن دستگاه طولانی‌تر شود. این فیلتر به کمک نیروی مغناطیسی و نمک سدیم هگزا متازون، با شکستن کامل رسوبات، موجب حذف بهتر جرم و رسوب می‌شود. این امر به محافظت از پکیج و طول عمر بیشتر دستگاه کمک می‌کند.

ارور پکیج ۴۰ ۷۰ ۸۰

پکیج ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور

در ایجاد ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ در پکیج ایران رادیاتور، احتمالات دیگری نیز وجود دارد. خرابی سوپاپ شیر موتوری پکیج، مسدود شدن مسیر بای پس دستگاه، بسته بودن شیرهای رادیاتور و اختلال در عملکرد ترمیستور شوفاژ از دیگر دلایل بروز خطای ۴۰ ۷۰ ۸۰ به شمار می‌آیند. یکی از نکات قابل توجه و تاثیرگذار در به وجود آمدن این ارور، سختی آب است. در موارد بسیار، هنگام ظاهر شدن این خطا بر روی دستگاه، سختی آب موجود در لوله‌ها بالا می‌باشد. سختی آب هر منطقه متفاوت است و به همین دلیل، ممکن است ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ در مناطقی که سختی آب پایین‌تری دارد، کمتر رخ دهد. سختی آب بالا می‌تواند باعث‌عدم گردش آب مناسب در پکیج ایران رادیاتور می‌شود. به این ترتیب، دما بالا خواهد رفت و افزایش دما منجر به خرابی کلید حرارتی می‌شود.
پکیج ایران رادیاتور دارای استانداردهای خاصی است و چنان چه سختی آب از حد مشخصی بالاتر رود، عملکرد دستگاه دچار اختلال می‌گردد. همچنین سختی آب بالا، منجر به رسوب و جرم گرفتگی در مدار هیدرولیکی و مبدل‌ها خواهد شد. رسوب‌زدایی و اسید شویی توسط سرویس‌کاران پکیج ایران رادیاتور با رفع این مشکل، مانع از به وجود آمدن ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ می‌شوند.

ارور پکیج ۴۰ ۷۰ ۸۰ در ایران رادیاتور

ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ در پکیج ایران رادیاتور در بیشتر موارد به دو دلیل اصلی داغ شدن و رسوب گرفتن مبدل دستگاه اتفاق می‌افتد. اقدام به موقع در جهت رفع خطا، می‌تواند از مشکلات بعدی نظیر خرابی قطعات و سوراخ شدن منبع انبساط در پکیج ایران رادیاتور جلوگیری به عمل آورد. اغلب در هنگام نمایش این خطا بر روی دستگاه‌های دیواری آنالوگ، با وجود بالا رفتن دمای مبدل اصلی، حرارت آب داخل رادیاتورها معمولی است.

اگر ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور بر اثر افزایش دما باشد، در قدم نخست لازم است که از سالم بودن ترموستات حد مطمئن شوید. در برخی موارد، ممکن است سنسورهای مقاومتی سنجش دما به درستی عمل نکنند و درجه دما را بالا نشان دهند. راه دیگر برای تست ترموستات حد، بررسی دمای لوله مسی کنار مبدل است. دمای بالای لوله نشان دهنده این است که ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ به دلیل داغ شدن بیش از حد دستگاه بر روی پنل ظاهر شده است.

در هنگام ظاهر شدن خطای ۴۰ ۷۰ ۸۰ در پکیج ایران رادیاتور، بهتر است صافی برگشت و یا شیلنگ برگشت رادیاتور از لحاظ جرم و رسوب بررسی شود. اختلال در عملکرد پمپ سیرکولاتور پکیج و یا گیرپاژ بودن پمپ از دیگر مواردی است که منجر به نمایش ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ می‌شود. اغلب پس از خاموش بودن پکیج به مدت طولانی، احتمال گیرپاژ پمپ وجود دارد. خرابی شیر محرک سوپاپ یا شیر برقی، باز ماندن سوپاپ بای پس و ایجاد رسوب در بلوک چپ دستگاه از دیگر احتمالاتی هستند که باعث ایجاد خطای ۴۰ ۷۰ ۸۰ در پکیج ایران رادیاتور می‌شوند.

پکیج ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور

ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ در ایران رادیاتور نشانه چیست؟

ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ در پکیج ایران رادیاتور نشان دهنده وجود رسوب در مبدل اصلی، جرم گرفتن قطعات دستگاه، معیوب بودن سوپاپ بای پس، خرابی کلید حرارتی و کاهش فشار آب داخل دستگاه است. عمده دلیل ایجاد خطای ۴۰ ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور، رسوب در مبدل‌ها و مسدود شدن لوله‌های رفت و برگشت آب است. این مشکل با اسید شویی و رسوب‌زدایی دستگاه برطرف می‌شود. اختلال در عملکرد فنر سوپاپ شیر موتوری و خرابی آن موجب دفرمه شدن اورینگ‌ها می‌شود. به این ترتیب، مسیر کامل بسته نمی‌شود و مقداری از آب که باید به مبدل ثانویه برود، به سمت رادیاتورها هدایت می‌شود. فعال نبودن پمپ در رادیاتور، باعث بالا رفتن حرارت در دستگاه می‌شود. همچنین خرابی کلید حرارتی، باز بودن کامل و یا نیمه باز ماندن سوپاپ بای پس می‌تواند منجر به افزایش دما در پکیج ایران رادیاتور شود.

جهت تعمیر و سرویس پکیج های بوتان، گلدیران و ایساتیس روی لینک ها کیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *